«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Ця пісня - черговий спосіб підтримати наших людей та нагадати, що випробування, через які ми проходимо щодня, не лише залишаються болісним досвідом, а й загартовують, роблячи нас сильнішими.
Вчені винайшли новий метод надшвидкого синтезу молекул
Лауреатами Нобелівської премії 2022 в області хімії стали одразу троє вчених. А саме – американці Каролін Бертоцці та Баррі Шарплесс, а також данець Мортен Мелдал. Як пише Нобелівський комітет в Twitter, премію їм присудили за новий метод надшвидкого синтезу молекул.
«Нобелівська премія з хімії 2022 року покликана спростити складні процеси. Клік-хімія та біоортогональні реакції перенесли хімію в епоху функціоналізму. Клік-хімія використовується при розробці фармацевтичних препаратів, для картирування ДНК і створення матеріалів, більш доречних для цієї мети. Використовуючи біоортогональні реакції, дослідники покращили націленість протиракових препаратів», – йдеться в повідомленні Нобелівського комітету.
Вчені давно прагнуть створювати складніші молекули. Відкриття є важливим для фармацевтичної сфери.
«Цьогоріч премія з хімії направлена на те, щоб не ускладнювати речі, а працювати з тим, що легко і просто. Функціональні молекули можна побудувати навіть прямим шляхом», – заявив Йохан Оквист, голова Нобелівського комітету з хімії.
Хімік Баррі Шарплесс отримав вже другу Нобелівську премію з хімії. У 2000 році він ввів концепцію клік-хімії. Вона полягає в тому, щоб бути формою простої та надійної хімії, де реакції відбуваються швидко та уникають небажаних побічних продуктів.
Пізніше два інших вчені незалежно один від одного представили хімічну реакцію. Саме її зараз використовують при розробці фармацевтичних препаратів. Реакцію кліків, які працюють всередині живих організмів, розробила Керолін Бертоцці. Біоортогональні реакції відбуваються без порушення нормальної хімії клітини. Цей метод використовують по всьому світу, зокрема для дослідження клітин і відстеження біологічних процесів. Сьогодні тривають клінічні випробування цієї технології у ліках проти раку.
лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини став шведський біолог, фахівець з еволюційної генетики Сванте Паабо "за його відкриття, що стосуються геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини";
Також вручення Нобелівської премії 2022 відбудеться:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.