Серед уламків збитих дронів-камікадзе в Україні дедалі частіше можна побачити написи Герань замість Шахед, що свідчить про власне виробництво БПЛА замість імпорту
Сполучені Штати Америки намагаються домовитись з Іраном щодо припинення продажу росії дронів-камікадзе Shahed. Це й пункт внесли до протоколу переговорів у межах ширшої угоди між Вашингтоном та Тегераном щодо зниження напруги. Переговори пройшли ще минулого тижня, але їхні результати не афішують.
Про це пише Financial Times. Посилаючись на анонімні джерела, видання стверджує, що влада США тисне на Іран не лише щодо припинення продажу готових безпілотників, але також їхніх деталей.
"США наполягають, щоб Іран припинив продавати росії бойові безпілотники, які Москва використовує у війні проти України. А також вимагають припинити постачати запасні частини для безпілотних літальних апаратів. Це відбувається саме в той час, коли Вашингтон та Іран намагаються послабити напруженість та відновити ширші переговори щодо ядерної програми Ірану", - повідомляють журналісти видання.
Також Financial Times цитує держсекретаря США Ентоні Блінкена, який заявив, що вітатиме будь-які кроки Ірану щодо деескалації ядерної загрози. Ці обговорення проходили паралельно з переговорами щодо угоди щодо обміну полоненими минулого тижня.
Такого розвитку подій у росії чекали. За повідомленням розвідки Міністерства Оборони Великої Британії від середи, 16 серпня, росія майже напевно розпочала використання вітчизняних безпілотних літальних апаратів.
У путіна давно зрозуміли, що рано чи пізно з іранським імпортом можуть розпочатися проблеми. Тому почала виробляти дрони одностороннього ураження OWA-UAV. Їх створюють на іранських розробках Shahed. І комплектувальні деталі - також здебільшого іранські, які у величезній кількості завезли ще з осені 2022 року. Їх і надалі продовжують завозити зараз через Каспійське море. Збирають ці дрони тепер у росії та роблять інший напис - Герань. Хоча фактично російського в них - хіба що ця позначка.
"Росія, ймовірно, прагне досягти самодостатності у постачанні БПЛА OWA-UAV в найближчі місяці. Однак поки що росія залишається залежною від компонентів і цілого озброєння з Ірану, що постачається переважно через Каспійське море", - пишуть у британській розвідці.
Раніше Інформатор розповідав, що ще наприкінці 2022 року Іран та росія збудували новий завод на території рф, у Татарстані. На підприємстві у місті Єлабуга планували запустити лінію, яка зможе виробляти щонайменше 6 тисяч безпілотників іранської розробки для війни в Україні. Ці дрони модифікували - вони мають більшу швидкість, ніж Шахеди.
Ми також повідомляли, що що в Україну надійшли сучасні системи протидії ворожим безпілотникам, які захищають енергетичні об’єкти країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.