США та Японія розробляють безпілотники нового покоління: вони будуть пілотуватися штучним інтелектом

Читать на русском

ШІ використовуватимуть для підсилення нових винищувачів ВПС США

Читать на русском
США та Японія розробляють безпілотники, керовані машинами
Дрони і ШІ

ШІ використовуватимуть для підсилення нових винищувачів ВПС США

Японія та США розпочали спільні дослідження з вивчення застосування штучного інтелекту у бойових дронах. Поруч із безпілотниками літатимуть автономні літаки, керовані штучним інтелектом. Майбутні винищувачі шостого покоління дві країни розробляють у межах окремих програм.

Про те, що США та Японія готують дрони, які пілотуватимуться ШІ, заявив міністр ВПС США Френк Кендал. Він також додав, що розробка постійно вдосконалюється.

"Ми плануємо з часом підвищити продуктивність. Ми продовжимо вдосконалювати цю технологію та добиватися подальшого поступового прогресу", - пояснив Кендал.

Угода, підписана між Міністерством оборони США та Міністерством оборони Японії, є результатом співпраці, підписаної рік тому. Вашингтон зобов'язався підтримувати дослідження майбутніх бойових літаків азійської країни.

У ВПС США заявляють, що цей новий проект спрямований "здійснити революцію в повітряному бою, об'єднавши штучний інтелект і машинне навчання нового покоління з передовими безпілотними літальними апаратами", далі заявляючи, що "очікується, що ШІ, розроблений в ході цього спільного дослідження, буде застосовуватися до БПЛА, що експлуатується разом із майбутніми японськими винищувачами".

Обидві країни розробляють винищувачі нового покоління, і в обох програмах літаки літатимуть разом із безпілотними літаками під назвою Loyal Wings. США реалізують програми "Домінування у повітрі наступного покоління" (NGAD) для ВПС та F/A-XX для ВМФ, а Японія є партнером Італії та Великобританії у цьому проекті.

У всіх трьох програмах метою є створення не просто винищувача шостого покоління, а сімейства систем на його основі. Зусилля Японії та США корисні для підтримки оперативної сумісності та технологічних переваг альянсу.

Глобальна бойова повітряна програма

Міністерства оборони Італії, Японії та Англії підписали у Токіо нову угоду щодо проекту "Глобальна бойова повітряна програма" (GCAP). Нова угода зміцнює тристороннє партнерство у програмі, метою якої є спільна розробка винищувача шостого покоління до середини наступного десятиліття.

Договір, підписаний міністрами Гвідо Крозетто, Мінору Кіхара та Грантом Шаппсом, формалізує та закладає основу програми, а також створює Міжнародну урядову організацію GCAP (GIGO), яка керуватиме спільною роботою між країнами.

GIGO, першим генеральним директором якої буде японець, також визначатиме вимоги та можливості нового винищувача, одночасно керуючи спільним підприємством, що включає британську BAE Systems, японську Mitsubishi Heavy Industries (MHI) та італійську Leonardo. Ці компанії відповідатимуть за розробку літака, який відповідає вимогам, встановленим GIGO.

Три країни почнуть розробку бойового літака нового покоління в 2025 році, який, зрештою, повинен замінити моделі, які вже перебувають на озброєнні їх відповідних ВПС – Eurofighter Typhoon для Великобританії та Італії та F-2 у Японії.

За допомогою GCAP Рим, Лондон і Токіо створять інтегровану систему повітряного бою, в якій основна платформа, винищувач 6-го покоління, є центральною точкою мережі дистанційно пілотованих літальних апаратів (дронів) з різними функціями та завданнями, від розпізнавання до бойової підтримки ефективності самої системи.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.