США ретельно готувалися до потенційного ядерного удару рф по Україні наприкінці 2022 року — CNN

Адміністрація Байдена була стурбована можливостями росії використати тактичну ядерну зброю задля стримування своїх подальших втрат

США готувалися до ядерного удару росії по Україні
США були готові до російського ядерного удару: деталі за джерелом CNN

США ретельно готувалися до потенційного російського ядерного удару по Україні ще наприкінці 2022 року. Тоді адміністрація Байдена була особливо стурбована тим, що росія може використовувати тактичну чи бойову ядерну зброю з метою стримування подальших втрат чи будь-якого потенційного нападу на росію. Обговорення йшлося на різних рівнях, в тому числі США домовлялися з Китаєм та Індією щодо ядерної загрози росії.

Про це пише CNN з посиланням на високопосадовців Білого дому. За данимивидання, Сполучені Штати всерйоз розраховували, що ядерний удар рф може стати першою ядерною атакою у війні після Хіросіми та Нагасакі. Інформація про це з'явилася у новій книзі "Повернення великих держав", де опубліковані ексклюзивні подробиці про підготовку США до надзвичайних ситуацій у випадку конфлікту з росією. Високопосадові чиновники заявили, що такі заходи були необхідні для захисту від можливих загроз рф у випадку втрати нею окупованих територій в Україні та інших загроз.

Розглядаючи дії росії на території України, де російські війська зазнали невдач, а також заяви президента путіна про Херсон "як частину росії", США розуміли, що росія може розглядати ядерний удар як стримуючий фактор. Отже, США активно готувалися до можливих наслідків цієї ситуації з метою мінімізації ризиків і захисту своїх інтересів.

Якраз тоді російська пропагандистська машина почала розповсюджувати нову фальшиву історію про українську "брудну бомбу", що могло стати прикриттям для можливої російської ядерної атаки. Жовтень 2022 року відзначився серією телефонних дзвінків міністра оборони росії Сергія Шойгу представникам оборонних відомств у США, Великій Британії, Франції та Туреччині, де Кремль виражав занепокоєння щодо "брудної бомби", яку, на їхню думку, може використати Україна.

Російські "попередження" були відхиленими західними офіційними особами, які вважали ці повідомлення "або спробою посіяти паніку, або як прикриття для власних злочинних дій". Однак обурення через обговорення можливого ядерного удару з боку росії підняло загрозу на новий рівень.

Західні спецслужби отримали інформацію про обговорення ядерного удару в російських внутрішніх комунікаціях, хоча конкретні кроки у цьому напрямі не були зафіксовані. Зокрема, США зазначали, що не мають даних про мобілізацію російських ядерних сил для такої атаки. Попри відсутність конкретних показників, США підтверджували підвищений рівень ризику і залишалися на сторожі відносно можливих загроз з боку росії.

Офіційні особи США пильнували можливе переміщення тактичної ядерної зброї росією, визнаючи, що це може відбуватися без їхнього відома. Паралельно США зміцнювали співробітництво зі своїми союзниками, допомагаючи розробити плани реагування на можливу загрозу. Приміром, держсекретар Ентоні Блінкен та генерал Марк Міллі провели термінові консультації з російськими колегами, а президент Джо Байден попросив директора ЦРУ Білла Бернса передати занепокоєння щодо можливого ядерного удару. 

Важливим аспектом стратегії США у протистоянні потенційній ядерній загрозі з боку росії стало співробітництво з Китаєм та Індією. Спільні зусилля з міжнародною спільнотою та публічні висловлення керівників Китаю та Індії допомогли уникненню кризи. Представники адміністрації відзначають, що коли більша кількість країн виявила свою стурбованість ситуацією, це стало важливим чинником у зменшенні загрози та вплинуло на рішення Китаю та Індії. США й надалі продовжують уточнювати плани рф і залишаються пильними щодо можливої загрози. Хоча небезпека здається меншою, вони визнають, що ризик може повернутися, і планують діяти відповідно.

Ядерний терор рф

Звинувачення з боку рф про те, що нібито хтось з країн готується завдати ядерного удару по їх країні виглядають ще більш іронічно в той час, коли саме росія влаштовує найбільший ядерний терор. Світове суспільство вже неоднократно чули загрози від путіна, що він збирається використати ядерну зброю, якщо "хтось посягне на кордони рф". Очікувалося, що бункерний дід після псевдореферендумів в Україні минулого року міг заявити, наче ЗСУ порушують кордони рф, але рф не можуть не розуміти руйнівних наслідків використання ядерної зброї і для себе. 

Подібні заяви можуть казати про те, що рф хоче спробувати таки вдатися до запуску ядерних або "брудних" боєголовок. Проте ядерні погрози російського диктатора все менше впливають на військову допомогу для України від міжнародних партнерів. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube