США підтримали ідею нової допомоги Україні на 50 млрд доларів: що відомо

Читать на русском

Лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі обговорять, як використовувати прибуток від заморожених активів рф

Читать на русском
Допомога США
США хочуть випустити облігації за рахунок заморожених російських активів. Колаж: Інформатор

Лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі обговорять, як використовувати прибуток від заморожених активів рф

У Сполучених Штатах Америки підтримують пропозицію про випуск облігацій на 50 мільярдів доларів для України. Це планують зробити за рахунок заморожених російських активів.

Про це повідомляє Bloomberg. Ідея передбачає об'єднання 280 мільярдів доларів активів російського центрального банку, які було іммобілізовано країнами G7 і Європейським союзом, у SPV. Водночас прибуток від цього піде на так звані “облігації свободи”.

Відомо, що понад дві третини заморожених активів рф заблоковані в ЄС. Там вони приносять близько 3,6 млрд доларів чистого прибутку на рік. Як використовувати його для допомоги Україні, лідери Євросоюзу мають обговорити на зустрічі у Брюсселі у четвер, 21 березня.

За даними видання, переговори знаходяться на ранньому етапі та все ще тривають. Деякі країни “Великої сімки” висловили з приводу цієї пропозиції з обережністю. Зокрема, йдеться про Німеччину і Францію.

“Ці зусилля можуть принести набагато більше, ніж 50 мільярдів доларів. Деякі країни ЄС, зокрема Естонія, закликали союзників бути сміливішими і відразу конфіскувати активи”, – пишуть у матеріалі.

У G7 і раніше заявляли, що активи рф залишатимуться замороженими, доки держава-терорист сама не погодиться заплатити Україні за збитки. Союзники обговорювали також використання грошей як застави для залучення боргу або видачі гарантій проти заморожених коштів. Водночас у Європі не бажають робити чогось, що виглядатиме як конфіскація активів. Там бояться юридичних проблем, які можуть поставити під загрозу стабільність євро і зіткнутися з відповідними заходами з боку рф.

Втім, відомо, що лідери ЄС наближаються до угоди про використання доходів від заблокованих активів для фінансування військових потреб України. Основну частину прибутків передадуть у Європейський фонд миру. Цей механізм використовують здебільшого для відшкодування урядам військових закупівель.

“Аргумент США полягає в тому, щоб розробити варіант, який максимізує доходи, отримані від заморожених активів, і прогнозує вартість непередбачених прибутків, щоб Україна швидко отримала більшу підтримку”, – наголошують у виданні.

Заморожені російські активи

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну західні держави заморозили активи центробанку рф, які перебували в їхніх країнах. Сумарно йдеться про приблизно 280 мільярдів доларів активів росії. Лише приблизно від 5 до 6 мільярдів доларів зберігається в Сполучених Штатах. Більша частина з них зберігається в Європі.

Наразі ж в ЄС вирішують питання щодо передачі цих коштів Україні. Адміністрація президента США Джо Байдена вже підтримала закон, який дозволить їх конфіскувати

Водночас в Австрії виступають проти того, аби використовувати прибутки від російських заарештованих активів для купівлі зброї для України. Проти цього виступив канцлер держави Карл Негаммер. Свою позицію він висловив перед самітом лідерів ЄС.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Досвідчений радник міністра з керування безпілотними літальними апаратами Ярослав Олійник наголошує, що Україна ретельно врахувала ризики, розробляючи план щодо мільйона дронів. У відео ви дізнаєтеся, де планується виготовлення, які заходи передбачається вжити, та чому це неможливо реалізувати в торговельних центрах.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.