Призупинку зброї Україні демократи вважають саме політичним рішенням адміністрації Трампа
США призупинили відправку чергового пакета військової допомоги Україні. Йдеться про зенітні ракети, високоточні боєприпаси, гаубиці та системи ППО. Це рішення було ухвалене міністром оборони Пітом Гегсетом й вже викликало гостру критику з боку демократів у Конгресі. Вони вважають пояснення про виснаження американських запасів зброї зовсім необґрунтованими, а більше політичним. Рішення американської сторони було раптовим і застало зненацька не лише Київ, а й європейських союзників США. Тим часом призупинка зброї від США відбулася на фоні посилених ракетних ударів РФ по українських містах.
Як пише The Guardian, рішення про призупинку поставок зброї Україні, зокрема десятків ракет для системи Patriot, ухвалив одноосібно міністр оборони США Піт Гегсет — ставленик Дональда Трампа, відомий також як колишній телеведучий Fox News.
За даними NBC News, він уже втретє блокує військову допомогу Україні. Цього разу — під приводом того, що американський арсенал зброї буцімто може вичерпатися.
Однак демократи у Конгресі називають такі заяви Гегсета безпідставними. Вони вважають, що насправді це політичне рішення, яке підриває довіру до США як до стратегічного партнера.
"Наші запаси не нижчі, ніж були за весь час війни в Україні протягом останніх трьох із половиною років", — заявив демократ Адам Сміт, що обіймає посаду старшого члена Комітету з питань збройних сил Палати представників.
Він також додав, що має безпосередній доступ до актуальних даних про наявні запаси зброї в Пентагоні. Відтак, жодних об'єктивних підстав для призупинки зупинки допомоги Україні немає.
У пакеті зброї, передачу якого призупинили США, — десятки ракет для системи "Петріот", здатних збивати російські ракети, а також артилерійські установки та інші засоби оборони. Вони мали допомогти Україні протистояти новій хвилі масованих атак з боку Росії, яка останнім часом активно використовує ракети та дрони в атаках проти цивільної інфраструктури.
Позиція Білого дому виглядає обережною. У Вашингтоні пояснили, що затримка постачання пов’язана з переглядом підходів до розподілу військової допомоги за принципом "Америка — передусім".
"Ця ревізія оборонного потенціалу здійснюється з метою забезпечити відповідність військової допомоги США нашим пріоритетам у сфері оборони", — повідомив речник Пентагону Шон Парнелл.
Попри це, він запевнив, що армія США не має жодного дефічиту зброї. Вона забезпечина всім необхідним для будь-яких військових місій і будь-де у світі.
"Нехай усі знають: наша армія має все необхідне, аби виконувати будь-яку місію, будь-де, будь-коли і в будь-якій точці світу", — додав Парнелл.
Президент США Дональд Трамп, коментуючи ситуацію, прямо поклав провину на попередню адміністрацію. Він звинуватив Байдена у тому, що той "все роздав".
"Байден роздав їм усе, що ми мали, і нам треба переконатися, що у нас залишилося достатньо для себе", — заявив Трамп.
У виданні зауважують, що якщо запаси зброї у США виявляться достатніми, то це спровокує ще більшу кризу довіри до США, як надійного партнера.
Раніше з’явилася інформація про несподіване призупинення Пентагоном постачання боєприпасів до України через побоювання щодо зниження запасів. Цей крок викликав здивування не лише в Києві, а й серед європейських союзників та в американському Конгресі.
Обмеження на постачання зброї в Україну, судячи з усього, - бюрократична інерція. Прогноз Інформатора в тому, що найближчим часом можна чекати новин з приводу військової підтримки України.