"Спроби торговельного сепаратизму в Європі послаблюють увесь континент": Зеленський звернувся до лідерів ЄС

Президент України виступив під час засідання Європейської Ради і закликав до зміцнення захисту від російського терору та справедливості в торгівлі з ЄС

Шарль Мішель
Зеленський закликав Євросоюз до зміцнення захисту від російського тиску

Президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів Європейського Союзу під час засідання Європейської ради. Він наголосив на необхідності економічної та політичної консолідації в умовах антиєвропейської діяльності росії. Водночас, Зеленський висловив занепокоєння через недостатні обмеження російського доступу на аграрний ринок Європи. І обурився тим, що це дозволяє російським товарам конкурувати з українськими на незрозумілих умовах.

Про це йдеться у відео виступі президента України Володимира Зеленського. Ним він поділився у своєму Facebook.

"Ми маємо пам’ятати, що антиєвропейські російські дії потребують не лише воєнної, а й економічної та політичної консолідації. Ми в Україні не можемо змиритися з тим, що постійним тлом для російського терору став тиск на нашу державу в питаннях торгівлі. Я вдячний усім у Європі, хто так само оцінює цей тиск як неприйнятний", - заявив президент України.

Згідно з його виступом, питання торгівлі, зокрема продовження режиму лібералізації торгівлі з Євросоюзом, стає стратегічно важливим у відстоюванні інтересів України перед російською агресією. Він вважає, що "це питання не просто тих чи інших товарів, а здатності Європи вистояти проти російської агресії". 

"Будь-яка наша втрата в торгівлі – це втрата ресурсу, який зупиняє росію", - підкреслив він.

Водночас, Зеленський заявив, що "спроби торговельного сепаратизму всередині Європи послаблюють увесь континент" і закликав лідерів Європейського Союзу підтримати зусилля України у зміцненні захисту від російського терору та забезпеченні справедливості в торгівлі, що є невід’ємною складовою стратегії посилення всієї Європи.

"Ми бачимо, що досі, на жаль, не обмежений російський доступ на аграрний ринок Європи. І коли українське зерно викидають на асфальт чи залізничну колію, у Європу все одно везуть російську продукцію, а також товари із підкореної путіним Білорусі. Це нечесно. Ще більш нечесно, коли хтось намагається зламати системні торговельні рішення, які працюють не перший рік і працюють в інтересах сили всієї Європи. Спроби торговельного сепаратизму всередині Європи послаблюють увесь континент", - сказав він.

Зерно розбрату Україна починає використовувати для опалення

Нагадаємо, що суперечки між Польщею і Україною тривають з минулого року. Ще у вересні 2023 року прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща більше не буде постачати озброєння Україні. Це сталося якраз на тлі зернового конфлікту, де Україна і Польща не змогли знайти компромісу під час загострення ситуації.

Поляки обмежили вільний обіг українських товарів, ми, в свою чергу, подали позов до СОТ та почали погрожувати їм ембарго. В результаті, не відбуваються зустрічі між президентами, а в Польщі запанувала думка, що наразі їм потрібно озброювати свою країну, тому поставок озброєння Україні більше не буде.

Тим часом світові ціни на кукурудзу та інші зернові впродовж останніх двох років зменшилися майже вдвічі. За інформацією IGC (Світова зернова рада), вартість зернових тепер найменша за майже чотири роки. Тому Україна слідом за Польщею починає використовувати зерно для опалення

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Як моральні якості впливають на принципи роботи адвоката? Що робити, коли доводиться захищати винних чи негативних осіб? Адвокат Сергій Войченко ділиться своїми враженнями та важливими аспектами професії. Дивіться відео, щоб отримати корисні відповіді та розуміння цього складного питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube