Чому принцеси мають ходити в колготках та тримати сумочку у лівій руці?
Завершилися «Ігри Нескорених» у Дюссельдорфі, під час яких прихильники принца Гаррі та його дружини Меган отримали можливість насолоджуватися їх численними публічними виходами та виступами. Ну, а експерти в галузі моди придивилися до вбрання герцогині Сассекської, яка в серіалі Harry&Meghan для Netflix нарікала, що, бувши працюючим членом королівської родини, не могла носити яскраві речі. З'ясувалося, що вона їх не носить і тепер. А ось справжні правила королівського дрес-коду Меган як порушувала, так і порушує.
Що стосується яскравих кольрів в одязі, це дійсно завжди було прерогативою королеви Єлизавети II. І тому є вагома причина. У документальному фільмі, випущеному до 90-річчя королеви, її невістка Софі, герцогиня Единбурзька пояснила:
«Вона має виділятися у скупченні людей, щоб усі присутні могли сказати: “Я бачив королеву”».
І сама вона якось зізналася журналістам:
«Якщо я носитиму бежеве, ніхто не дізнається, хто я».
Але це означає, що родичам королеви заборонялося носити одяг насичених відтінків. На думку експертів з етикету, вінценосній особі, звичайно, краще уникати буяння фарб, але однотонний яскравий костюм або сукня з елегантним малюнком цілком припустимі. Свіжий приклад – ніжно-рожевий костюм від Фіони Клер, який одягла у перший день візиту до Франції королева Камілла. Отже, переживання Меган, швидше за все, були наслідком її непоінформованості.
Відомий випадок, коли у 2018 році під час поїздки до Австралії Гаррі попросив Меган не надягати на офіційний вечірній захід штанний костюм від Стелли Маккартні. За даними газети Daily Mail, він аргументував це тим, що королева не буде в захваті від британської принцеси у штанах на тлі місцевих жінок у вечірніх сукнях. Справді, королева Єлизавета II завжди віддавала перевагу спідниці. Причому її ставлення поширювалося не тільки на неї саму, а й на інших жінок королівської родини. Так, сьогодні ми постійно бачимо Кейт Міддлтон у штанних костюмах, але все ж таки не на урочистих вечірніх заходах.
Без схвалення Єлизавети II принцеса чи наречена принца не могла вибрати не тільки тіару, але навіть власне вбрання для вінчання. Все через те, що коли в 1981 році леді Діана Спенсер виходила заміж за принца Чарльза, її прикрашена десятьма тисячами перлин весільна сукня з тафти пом'ялася дорогою до собору Святого Павла. Гості не звернули на це уваги, а ось монархиня помітила та зробила висновки. Відтоді у королівській сім'ї намагаються уникати тканин, які легко мнуться, наприклад, льону та шовку, і віддають перевагу сукням з більш щільних матеріалів, таких як твід та вовна, щоб вони завжди виглядали ідеально. І це стосується не лише весільного вбрання, а й повсякденного.
Формально монарші особи не повинні носити колготки, але вони завжди робили це з поваги до Єлизавети II, яка на публічних заходах не терпіла виду голих ніг, у тому числі своїх. Тепер королевою стала Камілла, і це негласне правило може бути скасовано. Але її та принцесу Уельську і зараз навряд чи побачиш на публіці з голими ногами. А ось Меган Маркл дозволяла собі такі виходи, навіть коли мешкала в королівському палаці.
Відомо, що королева з'являлася в капелюсі чи бодай косинці майже на всіх заходах на відкритому повітрі. Носить головні убори й дружина Чарльза III Камілла. Це – відлуння старовинної традиції, згідно з якою з'являтися на публіці з непокритим волоссям вважалося непристойним. І хоча в 1950-х роках це правило відійшло, літніх британських дам з вищого суспільства рідко можна побачити на офіційному заході без капелюха.
Королівські особи, як правило, беруть із собою на світські заходи невеликі сумочки чи клатчі. За словами експерта з етикету Мікі Меєр із «Beaumont Etiquette», тримають їх завжди у лівій руці, щоб правою можна було махати публіці та вітати співрозмовників рукостисканням. Ця звичка у Меган Маркл збереглася досі. До речі, так чинять не лише леді, а й джентльмени, наприклад, король Чарльз III. Такий принцип діє і в інший бік – якщо королівська особа хоче уникнути потисків рук, вона тримає клатч двома руками.
До речі, покійна Єлизавета II за допомогою сумочки подавала своїм помічникам сигнали, наприклад, коли хотіла завершити вечерю. Для цього вона ставила сумку на стіл. Якщо ж її стомлювала розмова, співрозмовник міг це зрозуміти через те, що вона починала перекладати клатч із руки в руку. Не виключено, що королева Камілла та принцеса Уельська використовуватимуть той самий трюк на заходах, у яких вони беруть участь без своїх чоловіків.
І, нарешті, монаршим особам рекомендується за можливості носити рукавички – білі або кольору сумочки. Це не тільки виглядає елегантно, а й допомагає захиститися від мікробів, коли на офіційних заходах доводиться тиснути руки на велику кількість людей. А на таких урочистих заходах, як державні банкети, потрібно надягати довгі «оперні» рукавички.
І ще кілька секретів Єлизавети II, які можуть перейняти її послідовниці – королева Камілла і принцеса Уельська. Бувши на ногах упродовж тривалого часу, королева не могла собі дозволити «натерти» ногу або зламати підбори. Дизайнер Стюарт Парвін розповів:
«Туфлі мають бути зручними. І є спеціальна людина, яка їх розношує».
А щоб у дами з королівської родини спідниця не задиралася від вітру, до подолу пришивають обтяжувачі. Для цього використовують свинцеві грузики для штор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.