Справи Майдану: європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у п'яти справах

З 17 призначених до розгляду засідань по "справах Майдану" результативними були лише чотири

Справи Майдану: європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у п'яти справах

Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у п'яти справах щодо подій Майдану. В інших справах відклали засідання.

Про це йдеться в повідомленні "Адвокатської дорадчої групи",передає Інформатор .

Зокрема, викрадення і вбивство Юрія Вербицького, викрадення Ігоря Луценка.

ЄСПЛ вирішив, що мали місце порушення статті 2 Конвенції (право на життя), ст. 3 (Заборона катування), п.1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст. 11 (Свобода зібрань та об'єднань) В рамках цієї справи ЄСПЛ встановив, що “тітушки” координувалися правоохоронцями - тобто державою. І вчиняли злочини фактично "за дорученням" держави.

Події з 30 листопада 2013 по 18 лютого 2014.

Зокрема за скаргами заявників: Андрія Рудчик, Олександри Ковальської, Андрія Соколенка, Романа Ратушного, Федора Лапія, які постраждали від дій беркутівців. Суд встановив, що були порушення ст. 3 (Заборона катування), ст. 11 (Свобода зібрань та об'єднань). Також в цій справі суд вирішив, що мало місце порушення конвенційних прав заявників під час подій: 1 грудня 2013 року, 23 січня 2014 року, 18 лютого 2014 року.

Кадуров і Смалій проти України

Кадурова затримали правоохоронці 5 грудня 2013 року - це порушення ст. 3 (Заборона катування), п.3 ст 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст. 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя).

Дубовцев та інші проти України

Їх заарештували 26 січня 2014 в місті Дніпро - це порушення п.1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність).

Воронцов та інші

Його затримання відбулося в Харкові - це порушення п.1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність).

З 17 призначених до розгляду засідань, результативними були лише 4. Причини відкладення засідань: перебування суддів на лікарняному і зайнятість в інших процесах, неявка захисників обвинувачених.

Громадські організації просять розблокувати заочні судові процеси щодо обвинувачених у справах Майдану, які втекли від правосуддя, а також у справах, пов'язаних зі збройним конфліктом в Україні з РФ.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року в центрі Києва розпочалася масова кількамісячна акція протесту в обмін на тимчасове послаблення українським урядом підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. В ході акцій протесту в столиці і в регіонах країни загинули 106 осіб. Крім того, ДБР анонсувало щомісячні звіти по «справах Майдану».

Також Інформатор писав, що генеральний прокурор України Ірина Венедиктова поділилася інформацією про результати розслідування справ Майдану.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube