Бізнесмен, який критикував корупцію: у Bloomberg розповіли про затримання Ігоря Мазепи

Мазепа закликав підприємців об'єднатися задля створення чорного списку корупціонерів

Журналісти Bloomberg розповіли про затримання Ігоря Мазепи
Ігор Мазепа

Розголос у справі про затримання інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи поступово виходить за межі України. Про історію бізнесмена-засновника Concorde Capital розповіли журналісти видання Bloomberg. У матеріалі часопису Ігор Мазепа представлений, як один із найбільших критиків корупції в Україні, а справа проти нього зазначається як така, що містить ознаки розплати

Журналісти Bloomberg детально розповіли про нюанси затримання Ігоря Мазепи. При цьому зазначається, що він активно критикував як правоохоронну систему країни, так і судові інстанції. Мазепа розповідав про тиск правоохоронців та суддів, про корупцію, несправедливість та численні зловживання влади. Відтак, цілком ймовірно, що справа проти нього це - розплата за скарги.

 "Українська влада затримала інвестиційного банкіра у рамках розслідування щодо проєкту з нерухомості, але його компанія заявила, що затримання є розплатою за його скарги на тиск правоохоронних органів на бізнес", - йдеться у матеріалі видання. 

Автор статті зазначає, що саме Мазепа став одним з ініціаторів створення так званого "чорного" списку українських корупціонерів. Туди могли б увійти прізвища суддів та правоохоронців, які через корупцію підривають основи держави. Бізнесмен закликав підприємців об'єднатися та єдиним фронтом виступати проти корупції та зловживань у владі.

"Мазепа є відвертим критиком правоохоронних органів і суддів, звинувачуючи деяких з них у корупції та зловживанні владою. Він запропонував керівникам підприємств об'єднатися для створення чорного списку корупціонерів", - йдеться у статті видання. 

Затримання Ігоря Мазепи: що відомо про резонансну справу

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) 18 січня затримали інвестиційного банкіра та засновника Concorde Capital Ігоря Мазепу, коли той намагався перетнути українсько-польський кордон. Слідство стверджує, що Мазепа є організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. У ДБР також повідомили, що 18 січня працівники Бюро затримали ще трьох учасників схеми, зокрема брата Мазепи. Бізнесменові інкримінують незаконну купівлю до 2 га землі на суму 7 млн грн на дамбі Київської ГЕС. 

Згодом Мазепі та його брату призначили колосальний розмір застави. Йому самому винесли заставу, розміром у 700 млн грн, а братові - 500 млн. Сукупний розмір застави становить 1,2 млрд грн, що значно більше від заявленої суми  збитків державі, яка сягнула 7 млн грн. Мазепа заявив, що оскаржить заставу у судовому порядку. 

19 січня Печерський районний суд Києва обрав бізнесменові та очільнику інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 лютого з можливістю внесення застави у 349 мільйонів 700 тисяч гривень. Таким чином розмір застави зменшили вдвічі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube