У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
На вокзалі Києва є спеціальні зали очікування, кнопки виклику допомоги та ліфти для маломобільних людей
Створення безбар’єрної залізниці, доступної для всіх клієнтів, пасажирів, працівників — завдання над яким працює Укрзалізниця. За участі телеканалу 1+1 та Олексія Ковгана, який пересувається на візку, провели соціальний експеримент і проінспектували київський вокзал. Висновок: зміни у бік безбар’єрності очевидні, пересування маломобільним категоріям населення на вокзалах і поїздах покращено, але ще є ще багато роботи в цьому напрямку.
Для того, щоб потрапити до приміщення Київського вокзалу, маломобільній людині потрібно натиснути на кнопку дзвінка, яка розташована під вивіскою “Зал для людей з інвалідністю”. Після цього двері має відчинити черговий співробітник вокзалу. У цьому залі є спеціально обладнані туалетні кімнати, пристосовані під потреби людей, що пересуваються у візках.
Як виявив Олексій Ковган на візку на першу платформу він може потрапити без сторонньої допомоги. Далі така людина може скористатися пандусом, щоб потрапити у вагон. Нові вагони Укрзалізниці спроєктовані з урахуванням потреб “візочників”.
Щоб дістатися на інші платформи київського вокзалу, треба спуститися в підземний перехід, розташований праворуч від центрального входу вокзалу. Олексій Ковган, молодий хлопець, що займається спортом, зазначає, що пандус там навіть для нього закрутий. Потрапити на платформу візочники можуть, скориставшись спеціальним ліфтом.
“Деякі пандуси закруті, деякі двері заважкі, аде це дрібниці порівняно з тим, що було раніше”, - зазначив Олексій Ковган.
На вокзалі києва наразі триває ремонт. тут будують спеціальні ліфти, якими люди з інвалідністю зможуть піднятися на другий поверх, щоб потрапити на Південний вокзал. Як зазначає Укрзалізниця, зі 108 великих залізничних вокзалів України — 35 уже безбар’єрні, 68 — частково, по іншим — триває робота.
У грудні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про забезпечення безбар'єрного простору в Україні. Глава держави доручив урядові розробити та затвердити до 12 квітня 2021 року Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні.
У 2021 році Укрзалізниця запустила кілька електричок, пристосованих для перевезення маломобільних пасажирів. У яких встановлено крісла з покращеними ергономічними властивостями, змонтовано сучасне освітлення, системи звукового та візуального оповіщення пасажирів.
Згідно з Планом роботи уряду на 2023 рік, Укрзалізниця має облаштувати платформи, перони, туалетні кімнати та інше тактильними табличками й пандусами та перетворитись на територію суцільної доступності. Планується також встановити кнопки виклику чергового персоналу вокзалу, звукові інформатори "Метроном", засоби орієнтування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.