На другий день візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до москви, сторони підписали низку важливих документів
21 березня в столиці держави-окупанта відбулася розширена зустріч китайської делегації з російським вищим керівництвом. Лідер КНР Сі Цзіньпін та вождь росіян володимир путін обговорили можливі варіанти співробітництва, але, схоже, не досягли згоди ні стосовно відкритому постачанню зброї, ні щодо китайського «мирного плану». Натомість обговорили, як росія постачатиме в Піднебесну ресурси в обмін на юані.
21 березня в Георгіївському залі кремля відбулася урочиста зустріч, яка мала підкреслити зростання співпраці між Китаєм та росією. Лідер КНР Сі Цзіньпін та вождь росіян випили по келишку шампанського, піднесли тост за «нову еру» у відносинах, і пішли на перемовини. За підсумками п’ятигодинних перемовин сторони дали спільну пресконференцію, повідомляє ТАСС.
Напевно, путін хотів більшого, адже не було оголошено ні про які поставки зброї чи якийсь оборонний союз Китаю та росії. Але того не сталося, товариш Сі попри «безмежну дружбу» вирішив не наражати економіку своєї країни на міжнародні санкції.
Судячи з виступу на пресконференції, сторони нічого не досягли і в переговорах стосовно «мирного врегулювання конфлікту» в Україні, хоча путін казав, що Сі багато часу приділив цьому питанню. The New York Times повідомляє, що оскільки Сі повторив уже оголошені раніше тези про «принципи ООН», «позаблоковість» і «суверенітет», значних зрушень у цьому питанні не досягли. Але Китай та росія підписали декларацію, згідно з якою росія і Китай погоджуються, що ядерна війна «ніколи» не повинна відбутися.
Не досягнувши згоди щодо основних питань, путін і Сі підписали 14 міждержавних угод у різних сферах діяльності. Найбільше уваги приділили економічному блоку. І путін, Сі розповідали про те, яких успіхів досягли їхні уряди в економіці та співпраці. За словами Сі за останні 10 років товарообіг між росією і Китаєм виріс на 116 %. Він пообіцяв і далі викачувати з росії нафту, газ та іншу сировину в обмін на продукцію з високою доданою вартістю та спонукати китайський бізнес проникати у всі важливі сфери господарства.
«Ми з президентом Путіним домовилися… нарощувати торгівлю енергоносіями, ресурсами, електротехнічною продукцією, заохочувати кооперацію в області інформаційних технологій, цифрової економіки, сільського господарства й торгівлі послугами», — сказав Сі.
Путін і собі похвалився як швидко він розпродує російські ресурси за дисконтними цінами, адже на Заході на них наклали санкції. За його словами, у 2023 році він має намір продати, навіть, більше.
«Не дивлячись на наслідки пандемії та санкційного тиску, товарооборот у 2022 році досяг історично рекордної віддачі — 185 мільярдів доларів. Очікується, що в нинішньому році росія і Китай не тільки вийдуть на торгівлю у 200 мільярдів доларів, про що ми домовилися з нашими друзями раніше кілька років тому, але й перейде цю межу», — пообіцяв путін.
Важливо, що путін заявив, що росія підтримує перехід на розрахунки в китайських юанях. Йдеться про торгівлю з Китаєм та іншими країнами Азії, а також Латинської Америки та Африки. Можливо в перспективі йдеться про весь BRICS (Бразилія, росія, Індія, Китай та Південна Америка).
Це показово, адже ще рік тому кремль претендував на місце одного з полюсів світу й хотів використовувати рубль для міжнародних розрахунків. Тепер же, як і належить васалу, росія допоможе Пекіну перетворити юань в інтернаціональну валюту. Юань і так фактично став регіональною валютою для країн Шанхайської організації співробітництва. Завдяки розрахунку в юанях, кремль стає залежнішим від Китаю.
Російський вождь та китайський правитель запланували створити спортивні асоціації в рамках Шанхайської організації співробітництва, повідомляють пропагандисти ТАСС. Путін пояснив, що це необхідно в умовах, коли Захід використовує спорт як інструмент тиску.
Мається на увазі дискваліфікацію російських спортсменів через допінг-скандали, а також бойкот росії на Олімпійських іграх. Диктатори домовилися організувати власну олімпіаду, де завжди перемагатимуть їхні команди й ніхто не заважатиме тасувати результати так, як заманеться.
Інформатор розповів історію хлопця з Маріуполя, через якого Гаага видала ордер на путіна. Ми також розповідали, про що говорили диктатори в перший день зустрічі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.