«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
Доки ми сміємося, доти ми непереможні
“Соски очі виколюють”: звідки виник мем та до чого тут Львів
Мережею ширяться меми про те, як “соски виколюють очі” добрим людям, які гуляють Площею Ринок у Львові. Здається, він вже зажив своїм життям і увійшов до колекції знаних українських мемів разом з “йолкою” та “кровосісями”.
Інформатор зібрав для вас колекцію мемів на цю тему, історію їх виникнення, а також спитав у психологів, чому ця тема набула такої шаленої популярності.
Все почалось з посту у Twitter, опублікованого 26 червня.
Зараз цей аккаунт видалений. Але до того шановна авторка палко відстоювала свою позицію в коментарях.
Її пост надихнув авторів мемів, які затопили українські соцмережі мов паводок.
Які ж причини цього феномену? Ми спитали у психологів.
Психолог Оксана Наливайко: То не феномен. То людям робити нічого, а ще це такий спосіб не зосереджуватись на думках про війну. Щось еротичне завжди приваблює. А в такі скрутні часи особливо. Ерос то є по другу сторону від Танатоса. Тож еротичне на смішне - це така терапія. Та і стібатися над тупою руснею вже приїлося. А тут таке.
Психолог Аліна Дейнека: Тема тілесності та сексуальності в Україна табуйована. Це дуже добре видно на прикладі цього посту та реакції на нього. Тема сорому власного тіла, неоднозначне ставлення до проявів тілесності та сексуальності залишається актуальною. Це пов’язано з вихованням, яке надає переконання, що правильно, як має бути, як можна показувати свою сексуальність. Ці переконання ще у дитинстві закладались батьками та суспільством.
Разом з цим у суспільстві з’являється новий підхід до тілесності та сексуальності, який ми переймаємо у більш вільних, менш табуйованих країн, але він ще остаточно не прижився в українському суспільстві.
Психолог Ганна Збаранська: Ця тема табуйована, її мало обговорюють. А якщо і обговорюють, то у вигляді евфемізмів. Через це, коли у суспільному дискурсі виникає щось про сексуальність, це викликає досить гостру реакцію. Ми можемо пригадати і інші історії, пов’язані з цією темою.
Є певний контраст між різними верствами населення та різними поколіннями. Молодші більш легко сприймають цю тематику, більш схильні до демонстрації сексуальних рис. Старші люди більш консервативні. На цьому констрасті виникає протиріччя, а отже - яскраві обговорення.
Зараз в усіх багато емоційної напруги у зв'язку з війною. І коли з'являється певний привід для того щоб через жарти та сміх зняти напругу, люди це використовують. Тому в Україні бум мемів на різні теми. У даному випадку ідеальна комбінація: табуйована тема, з якої можна пожартувати. Вона дозволяє розрядити напругу.
Психолог Максим Реуцький: Це дещо сексистська ситуація. В нашій культурі чоловіки дозволяють собі ходити з голим торсом, демонструючи не лише соски, а й інші частини свого тіла. Тож виникає питання: в чому різниця?
І жінки обстоюють свої права на вільний вибір одягу. Тим більше, що з 2011 року 13 жовтня відзначається Всесвітній день відмови від бюстгальтеру. Він був створений в рамках програми боротьби з раком грудей. В цей день жінки по всьому світу роблять свої фото без бюстгальтера та публікують у соцмережах з тегом #NoBraDay. Багато відомих жінок підтримують цю акцію, зокрема Наталі Портман, Дженнифер Еністон, Майлі Сайрус, Бритні Спирс, Дженніфер Лопес та інші.
В Україні триває боротьба за права жінок, права меншин. І в цій боротьбі гумор та сарказм - дієві засоби. А доступність графічних редакторів дозволяє лавиноподібно створювати меми. Це шлях подолання ситуації та протест проти застарілих норм. Це нормальна реакція громадянського суспільства.
Доки ми сміємося, доти ми непереможні.
Ольга Палій