Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«На все те в житті, що не можу описати словами, я реагую піснями. «Ізюм» та «Усі в мені» — рефлексія на особисте знайомство зі злом, якого раніше не знала, і добром, яке йому протидіє. Пісню «Усі в мені» написала, коли почала втрачати героїв, яких встигла полюбити, і серце стало домом для їхнього безсмертя».
Видаватися іншими мовами можна буде лише за наявності публікацій українською
З неділі, 16 січня, усі друковані засоби масової інформації мають видаватись українською мовою. Це зумовлено законом України.
Про це сказав мовний омбудсмен України Тарас Кремінь, - передає Інформатор.
«З цього дня друковані ЗМІ загальної державної та регіональної сфер поширення в Україні випускаються державною мовою», – йдеться у повідомленні.
Так, 16 січня набуває чинності стаття 25 закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регулює використання державної мови у галузі друкованих ЗМІ.
Відповідно до закону, друковані ЗМІ можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з іншомовним виданням є публікація українською мовою.
Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію та видаватися в один день.
"Про цей закон ми попередили всі друковані ЗМІ на громадському та регіональному рівні", - уточнив омбудсмен.
Про нововведення повідомили засновникам ЗМІ, керівництву Книжкової палати України та «Укрпошти».
«Сподіваюся, що сюрпризів не буде, і всі неминуче дотримуватимуться закону і, головне, забезпечуватимуть право громадян на інформацію та послуги державною мовою», – сказав Кремінь.
Так, згідно з даними Книжкової палати України у 2021 році загальноукраїнських та обласних видань, які у 2021 році видавалися недержавною мовою та не мали україномовної версії, було 217 газет та 107 найменувань журналів.
«Новий етап реалізації норм мовного закону, який, безумовно, забезпечить збільшення присутності державної мови у суспільному просторі та зміцнить статус державної мови в Україні», – резюмував Тарас Кремінь.
Раніше Інформатор повідомляв, що мовний омбудсмен попросив поліцейських відреагувати на приниження україномовних у сфері обслуговування.
Також ми писали, що мовний омбудсмен потребує скасування регіональних мов на місцях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.