Сьогодні - 35-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС

Внаслідок катастрофи постраждали десятки тисяч людей

Сьогодні - 35-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС

У понеділок, 26 квітня, виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день визнаний ООН міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Як повідомляє Інформатор,26 квітня 1986 року о 1:23 ночі на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який зруйнував частину реакторного блоку і машинної зали.

Після вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. На місце аварії незабаром приїхали пожежні. Вони гасили вогонь до 5 ранку. Однак в середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли велика частина радіоактивних речовин вже була в атмосфері. 

Внаслідок аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Греції, Румунії, Словенії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES), цю аварію класифікували за найвищим - 7 рівнем небезпеки.

Спочатку Кремль і керівництво УРСР приховували факт аварії і наслідки екологічної катастрофи. Про підвищення рівня радіації першою заявила Швеція. Тільки 28 квітня у СРСР з'явилося перше офіційне повідомлення.

У перші дні після аварії евакуювали населення 10-кілометрової зони, в подальшому зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Всього в Україні радіоактивно забрудненими стали 2 293 населених пункти, в яких на кінець вісімдесятих років минулого століття проживало понад 2,6 млн осіб. Внаслідок цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Нагадаємо, раніше радіолокаційну станцію "Дуга" в Чорнобилі внесли до реєстру пам'яток

Також Інформатор писав, що на ЧАЕС дозволили ввести в дію нове сховище ядерних відходів .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube