Снаряди розривалися біля реакторів. У МАГАТЕ розповіли про наслідки обстрілів ЗАЕС

Читать на русском

Внаслідок обстрілів Запорізької АЕС було пошкоджено будівлі та обладнання

Читать на русском
Снаряди розривалися біля реакторів. У МАГАТЕ розповіли про наслідки обстрілів ЗАЕС
Запорізька АЕС

Внаслідок обстрілів Запорізької АЕС було пошкоджено будівлі та обладнання

Через обстріли Запорізької АЕС на території пошкоджено будівлі та обладнання. При цьому вибухи пролунали поблизу реакторів.

За словами гендиректора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі, обстріл станції, який розпочався 19 листопада ввечері і продовжився 20 листопада вранці, був одним з найінтенсивніших за останні місяці.

Він зазначив, що рівень радіації залишається в межах норми, внаслідок атаки ніхто не постраждав. Також не були пошкоджені зовнішні джерела електропостачання ЗАЕС.

При цьому в агентстві зазначають, що через атаку пошкоджено будівлю для зберігання радіоактивних відходів, електричний кабель до одного з реакторів, а також міст між іншим реактором та адміністративними будівлями.

"В черговий раз нам пощастило, що потенційно серйозного ядерного інциденту не сталося. Наступного разу нам може не так пощастити. Ми повинні зробити все можливе, щоб наступного разу не було", - наголосив Гроссі.

У МАГАТЕ закликають якнайшвидше запровадити зону ядерної безпеки

Потужні вибухи на території Запорізької атомної електростанції ввечері 19 листопада та вранці 20 листопада порушили період відносного спокою на ядерному об’єкті та ще більше підкреслили нагальну потребу в заходах для запобігання ядерній аварії. Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

«Експерти МАГАТЕ на ЗАЕС повідомили, що, ймовірно, відновився обстріл як поблизу, так і на території найбільшої в Європі атомної електростанції, за короткий проміжок часу вранці за місцевим часом було чутно більше десятка вибухів. Команда МАГАТЕ також могла побачити деякі вибухи з вікон», – йдеться у заяві Агентства.

Рафаель Гроссі вчергове наголосив на необхідності якнайшвидше запровадити зону ядерної безпеки та захищеності навколо ЗАЕС.

«Я не здамся, поки ця зона не стане реальністю. Як показують очевидні обстріли, які тривають, це потрібно як ніколи», – сказав він.

Нагадаємо, 20 листопада російські військові обстріляли ЗАЕС. Зафіксовано більше 12 влучань в об’єкти інфраструктури станції, повідомляє Енергоатом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.