Вболівальники влаштували справжню бійню
1-го жовтня після футбольного матчу на індонезійському острові Ява фанати влаштували масштабну бійку. Внаслідок потасовки загинули щонайменше 174 людини. Відомо також про понад 300 постраждалих через потасовку після футбольного матчу.
Про ситуацію в Індонезії розповіли в Associated Press. Бійка виникла після футбольного матчу на стадіоні Канджурухан у Маланзі. Там зіграли індонезійські команди Arema та Persebaya Surabaya, завершивши матч з рахунком 2:3 відповідно.
Фанати програвшої команди були дуже незадоволені результатами. Вони вибігли на поле та почали кидати плашки та інші предмети у футболістів та фанатів команди-суперника. Вони буквально заповнили поле стадіону на знак протесту, та вимагали пояснень від керівництва «Арема». Питання було в тому, як вони змогли програти після 23 років переможних домашніх матчів. Звичайно, мали місце сутички з фанатами іншої команди, які знаходилися поруч зі стадіоном.
Ситуація стрімко почала набирати обертів. Вболівальники вийшли за межі стадіону, де вступили в протистояння з поліцією – вони перекинули та підпалили щонайменше п’ять авто правоохоронців. Поліція вирішила застосувати сльозогінний газ, але це призвело до паніки в натовпі.
У підсумку декілька людей майже одразу просто задихнулися в хаосі. Інших просто затоптали налякані люди. Повідомляється, що 34 людини загинули миттєво, і серед них є декілька офіцерів. За деякими повідомленнями, серед постраждалих також є діти.
Поліція повідомила, що всьго зафіксовано понад 300 постраждалих. Їх доставили до найближчих лікарень. На жаль, чимало з них загинули по дорозі або вже в медзакладах. Начальник поліції Східної Яви Ніко Афінта заявив, що кількість загиблих, ймовірно, збільшиться. Це пов’язано з тим, що стан багатьох постраждалих погіршується.
Окремо зазначається, що на грі були присутні приблизно 42 тисячі глядачів. Усі вони – вболівальники «Ареми». Усе через те, що організатор заборонив фанатам «Персебаї» виходити на стадіон для уникнення бійок. На жаль, такі заходи не допомогли. За даними Associated Press, ця гра вже увійшла до переліку найбільших масових катастроф у світі.
На жаль, футбольні матчі та стадіони надто часто стають місцями та заходами, на яких помирають люди. Фанати не завжди можуть стримувати емоції, а натовп, утворений у підсумку, перетворюється на неконтрольовану давку та задушливу тисняву.
Крім цього, в історії один з футбольних матчів став такою-собі останньою краплею, через яку почався короткочасний, але масштабний конфлікт. Мова йде про матч між збірними Сальвадору та Гондурасу, результати якого дали поштовх давно назріваючому збройному конфлікту між цими країнами. Протистояння тривало всього 6 днів, але воно призвело до загибелі тисяч людей. Збройний конфлікт у підсумку отримав назву «Футбольна війна», через причетність до нього футбольного матчу.
Нагадаємо, що музикант з Тернопільщини допомагає жінці, чий дім зруйнували росіяни, знявши кліп для збору коштів на відбудову.
Підпишіться на наш Telegram-канал , щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .