Слуги народу готові повним складом вирушити на фронт, але тільки після нардепів з Євросолідарності - Арахамія

Глава президентської фракції дорікнув політсилі Порошенка в тому, що вона не голосувала за мобілізацію та підвищення податків

Давид Арахамія, Петро Порошенко, Мустафа Джеміілев, Ірина Геращенко, Володимир В'ятрович
Арахамія заявив, що фракція Слуга Народу готова піти на фронт, але спершу нехай до ЗСУ приєднається "Європейська солідарність" (на знімку)

На тлі скандалу з облавою ТЦК після концерту Океану Ельзи в Україні (сюрприз!) загострилася політична боротьба. Поки що на рівні коментарів у Facebook, де "Слуги народу" підтримали заяву свого однопартійця Микити Потураєва. У коментарі до його схвального допису про рейд військкомів прийшов голова фракції СН Давид Арахамія і заявив, що "слуги народу" нібито готові йти воювати - але є нюанс.

Арахамія відреагував на репліку киянина Сергія Марченка (37 тис. читачів у ФБ), який є тезкою міністра економіки. Марченко, виходячи із постів у соцмережах, є прихильником "Європейської солідарності". Потураєву він нагадав, що "Слуга народу" продавила у парламенті "закон про мобілізацію, який не працює".

"Микито, ваша коаліція СН/ОПЗЖ пів року приймала закон про мобілізацію і в результаті прийняла закон, який не працює. Вам би не підтримувати щось чи засуджувати, а піти всією фракцією на фронт, подати приклад своїм виборцям", - написав він.

Арахамія (93 тис. читачів у Facebook) у відповідь висунув претензії "ЄС". І запевнив, що "Слуга народу" готова до мобілізації - але лише після опонентів.

"Ми готові, одразу ж після того, як ваші друзі з ЄС це зроблять - вони взагалі не голосували ні за мобілізацію, ні за податки, думаю, що і за бюджет не будуть. Точно в парламенті немає сенсу сидіти - в ТікТоці можна і з іншого місця "працювати", - заявив голова фракції СН.

Зауважимо, що ніхто із представників фракції "ЄС", яку зачепив у своєму коментарі Арахамія, до дискусії не приєднався.

Слуга народу готова повним складом вирушити на фронт, але тільки після нардепів з Євросолідарності, - Арахамія 1

Цікаво, що Арахамія згадав про онлайн-роботу в парламенті на тлі скандалу з ексслугою народу Артемом Дмитруком, який перебуває під підозрою, втік до Великої Британії та звідти проголосував на засіданні правоохоронного (!) Комітету Ради. І лише після цього Арахамія згадав про втікача, вніс ухвалу про його виключення з комітету, за що проголосувала Рада.

Марченко відреагував на заяву Арахамії окремим дописом у Facebook. Він виразив думку, що "коли люди пишуть, що вони до чогось готові одразу після того, як хтось інший піде і це зробить, це значить, що ніфіга вони не готові".

"Коли Арахамія пафосно заявляє, що піде на фронт після моїх друзів з ЄС, він просто *** (бреше). Бо мій друг з ЄС, Володя Омелян, який свого часу був міністром інфраструктури і, безумовно, має всі можливості і зв'язки щоб заплатити молодшим колегам Давіда і сидіти дома, давно воює. Причому не в тилових штабах, а на фронті і зараз лікує поранення. Не можу назвати своїм другом Юрія Луценко, але знаю його особисто. Він теж з ЄС. Колишній міністр МВС. У нього теж були всі можливості не йти на фронт, але він пішов. Не в київські штаби, а на передок, в Бахмут. Тож, мої друзі з ЄС на фронті вже давно. Деякі ще з 2014 року. А Давід розказує, що готовий, але сам сидить дома і на фронт не збирається. Не для того "новиє ліца" приходили у владу, щоб в армію іти", - пише він.

У "Євросолідарності" пояснювали, чому не голосують за пропозиції "Слуги народу"

Партія "ЄС" після того, як у 2019 році "Слуга народу" отримала монобільшість у парламенті, офіційно заявила про перехід до опозиції та дотримується своєрідного "опозиційного кодексу поведінки". Про це неодноразово нагадувала, зокрема, співголова фракції ЄС Ірина Геращенко. Вона пояснювала, що ЄС, зокрема, не голосує за кадрові та фінансові рішення правлячої партії (незалежно від того, підтримує їх чи ні), оскільки не має наміру розділяти зі "Слугою народу" відповідальність за її політику.

Також фракція “Європейська солідарність” розкритикувала фінальну версію законопроєкту про мобілізацію та не дала жодного голосу за нього у квітні 2024 року. Позицію ЄС пояснював, зокрема, нардеп Володимир В'ятрович. Він казав, що закон про мобілізацію "поганий і запізнілий", а після того, як комітет з питань безпеки та обороні відкинув фактично всі напрацьовані зміни, закон "знову став таким, як на початку року, а в деяких положеннях - гіршим".

"З нього вилучили важливу для наших захисників норму про можливість звільнення після 36 місяців служби. Тобто, депутати просто втратили три важливих місяці... Ми отримали не просто поганий, а ще й запізнілий закон, який не посилить мобілізацію нових захисників, але цілком може послабити мотивацію тих, хто захищає країну вже не перший рік", - вважали у "ЄС".

Скандал з облавою ТЦК після концерту Океану Ельзи

Нагадаємо, 11 жовтня гучний скандал вибухнув у Києві. Військкоми та поліція підстерігали чоловіків на виході з Палацу спорту, де пройшов перший із п'яти ювілейних концертів "Океану Ельзи". Натовп кричав поліцейським "ганьба", інцидент потрапив у всі українські новини, інфопривід відіграла і російська пропаганда.

Думки з приводу того, чи варто влаштовувати таку демонстративну облаву, розділилися. Частина українців висловилася за, частина – проти.

Така ж картина серед нардепів: наприклад, "слуга народу" Микита Потураєв підтримав право ТЦК шукати мобілізаційний ресурс у будь-якому місці та у будь-який час. А Микола Княжицький та Володимир Ар'єв (обидва - "Євросолідарність") не схвалили облаву після концерту "Океану Ельзи".

Сам Вакарчук не коментував дії військкомів. Музикант лише заявив, що для гурту дуже важливо, що шанувальники й досі продовжують приходити підтримувати ОЕ.

"Ми дуже вдячні людям за ці 30 років. Для нас це просто радість та свято. Це все, що я хочу сказати, єдиний мій коментар. Крапка", - сказав Вакарчук у коментарі ТСН.ua.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube