"Слуга народу" не спромоглася затвердити відставку міністра Сольського, якого підозрюють у корупції

Питання щодо відставки Сольського наразі не винесено на голосування депутатів, його немає на порядку денному

Микола Сольський
Сольський подав на звільнення одразу після підозри від НАБУ

Фракція "Слуга народу" не спромоглася підтримати відставку Миколи Сольського, міністра аграрної політики, яку він подав після того, як отримав підозру від Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Таким чином, питання щодо відставки міністра наразі не було винесено на голосування депутатів. Відтак, незважаючи на проведене розслідування, Микола Сольський залишився на посаді міністра.

Про це повідомив речник парламенту Руслан Стефанчук. Він пояснив причини, за якими питання про вісторонення від займаної посади Сольського немає у порядку денному засідання парламенту.

"Саме фракція відповідає за порядок денний. Ні голова, ні перший заступник, ні заступник навіть не мають права голосу на погоджувальній раді про внесення відповідних питань (кадрових) у порядок денний", – заявив він. 

Стефанчук додав, що наразі немає рішення фракції про голосування за заяву про відставку міністра аграрної політики Миколи Сольського. Але як тільки питання буде подане від фракціх - все вирішиться.

"Як тільки це питання буде подано [від фракції "Слуга народу"], то відповідно одразу з'явиться у порядку денному. Я думаю, що нам треба зробити все для того, щоб ті особи, які не хочуть працювати в уряді, мали можливість отримати відповідні рішення парламенту. Але ще раз скажу, ми очікуємо на відповідні рішення фракції. Станом на зараз такого рішення немає", – підкреслив він.

Керівництво фракції повідомило, що термінове засідання з порядком денним (щодо кадрових питань) відбудеться 8 травня. До цього збиралося засідання "малої" фракції. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нардеп Олександр Качура.

"Інформація для ЗМІ: засідання "великої" фракції щодо відставки міністра аграрної політики не відбувалося. Для розгляду цього питання, наскільки мені відомо, збиралася "мала" фракція, котра складається з заступників фракції і голів комітетів", - написав він.

Справа Сольського: що відомо

Нагадаємо, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради - чинного міністра агрополітики Миколу Сольського було викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Крім Сольського, підозру у справі з оборудок із землею вручили ще і його заступнику - Маркіяну Дмитрасевичу.

За інформацією НАБУ, розкрита схема незаконного захоплення земель в Сумській області. Учасники схеми знищили документи, що підтверджували право двох держпідприємств на землю. Це дозволило Держгеокадастру визнати ділянки самовільно зайнятими. Потім через підставних осіб землю передали у власність заздалегідь визначеним людям. Умовою отримання землі було її оренда приватному агрохолдингу.

За даними ЗМІ, Сольський проходить як підозрюваний за епізодами 2017-2018 років, коли здійснював адвокатську діяльність. Сам він підтвердив, що справа проти нього стосується зазначеного періоду. Також Сольський розповів, що справа нібито стосується суперечки між держпідприємствами та фізичними особами, яким передали землі на законних підставах.

Повідомлялось, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура клопотала про тримання під вартою міністра агрополітики Миколи Сольського з альтернативою застави у 200 млн грн. Його відправили під варту у зв'язку з підозрою у заволодінні земельними ділянками. Однак 24 квітня він вніс заставу в розмірі 75,7 мільйонів гривень і був звільнений. Сам Сольський заперечує свою провину.

Також ми повідомляли, що з початку 2022 року Сольський задекларував дохід у понад 39,6 млн. Не враховуючи зарплату за січень 2024 року. Секрет простий – він співвласник великих аграрних підприємств, які продовжують успішно працювати. Чиновник їздить на Range Rover, а дружина має 3 авто. У січні 2024 року Міністр аграрної політики та продовольства України подав свої декларації за 2022 та 2023 роки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube