Скорбота, єдність, жага відплати: як живе Ізраїль під час перемир'я та готується до нової війни - фоторепортаж

В Ізраїлі зростає невдоволення прем'єр-міністром Нетаньяху, якого звинувачують у заграванні з країнами, що підтримували ХАМАС, біля будівлі Кнесета в Єрусалимі пікети, а родичі загиблих продовжують їх оплакувати

Перемир'я в Ізраїлі
Ізраїль під час перемир'я: кожен тут знає, що це ненадовго. Коллаж: Аліна Гер, Інформатор-Україна

Вранці п'ятниці, 24 листопада, в Ізраїлі розпочинається перемир'я, під час якого ув'язнених палестинців обміняють на заручників, яких утримує у полоні ХАМАС. Кореспондент Інформатор-Україна Інна Золотухіна побувала в Ізраїлі напередодні перемир'я і побачила, як країна живе під ракетними обстрілами та в атмосфері скорботи за тисячами загиблих і зниклих безвісти.

Раніше ми опублікували фоторепортаж із кібуцу (поселення) Кфар-Аза, за два кілометри від Газа. Це одне із найстрашніших місць в Ізраїлі. У кожному будинку там щонайменше один загиблий від атаки терористів. І нам, українцям, які розглядають ці страшні свідчення злочинів, мимоволі спадає на думку моторошна аналогія з Бучею.

Аналогії на цьому не закінчуються: зараз Єрусалим нагадує напівпорожній Київ навесні 2022 року. Він тільки оговтується від пережитого шоку. Проте в Ізраїлі кожен знає, що це перемир'я ненадовго. Найважливіші події нової війни на Близькому Сході ще попереду.

Ракетні удари в Тель-Авіві та на Півночі

Вже півтора місяці Ізраїль зазнає ракетних ударів із Гази, яка перебуває під контролем терористичного формування ХАМАС. Ця фотографія зроблена в аеропорту Тель-Авіва імені першого прем'єр-міністра Ізраїлю Давида Бен-Гуріона. Служба тилу, яка відповідає за безпеку громадян, інструктує ізраїльтян як вести себе під час обстрілу: треба лягти на землю і закрити голову руками. У такому разі менше шансів постраждати від влучення осколків.

Повітряна тривога в аеропорту Бен-Гуріон, фото тут і далі - Аріна Гер / informator.ua
Повітряна тривога в аеропорту Бен-Гуріон, фото тут і далі - Аріна Гер / informator.ua

Обстрілює Ізраїль також ліванська терористична організація Хізбала. Місто на півночі країни Кир'ят - Шмона, неодноразово зазнавало ракетного обстрілу і було евакуйовано. Із 24 тисяч мешканців сьогодні у ньому залишилося не більше 2000 людей. Здебільшого люди похилого віку, яким просто нікуди їхати.

Кір'ят-Шмона - місто на півночі Ізраїлю, де майже не залишилося мешканців через обстріли збоку Хізболи
Кір'ят-Шмона - місто на півночі Ізраїлю, де майже не залишилося мешканців через обстріли з боку Хізболи

Минулого тижня Хізбала випустила по Кір'ят-Шмона 12 ракет буквально за кілька годин. Одна з них прилетіла до кафе. Двоє людей отримали тяжкі поранення, одна загинула. 

Наслідки обстрілу Кір'ят-Шмона, міста на півночі Ізраїлю
Наслідки обстрілу Кір'ят-Шмона, який здійснила Хізбола, терористичне угрупування, що фінансується з Ірану

 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1032

 

Інсталяція у Тель-Авіві, що нагадує про заручників ХАМАС
Інсталяція у Тель-Авіві, що нагадує про заручників ХАМАС

Як відомо, 7 жовтня бойовики ХАМАС прорвалися з Гази на територію Ізраїлю та розстріляли у прикордонних містах та поселеннях 1400 осіб. Понад 240 ізраїльтян (зокрема, діти та старі) опинилися в полоні у хамасівців як заручники. На знак того, що Ізраїль чекає на повернення викрадених людей додому в центрі Тель-Авіва встановлена ця інсталяція.

Громадяни Ізраїлю згадують Голокост

Найжахливіша трагедія з часів Голокосту: як живе Ізраїль під час перемир'я та готується до нової війни - фоторепортаж 4

Найжахливіша трагедія з часів Голокосту: як живе Ізраїль під час перемир'я та готується до нової війни - фоторепортаж 5

Фотографії загиблих та викрадених мирних громадян можна побачити у будь-якому Ізраїльському місті. Є вони і в будівлі Кнесета. 

Лише здається, що міста Ізраїля живуть звичним життям
Лише здається, що міста Ізраїля живуть звичним життям

На перший погляд, може здатися, що незважаючи на війну - Ізраїль живе звичайним життям. Але насправді 7 жовтня в Ізраїлі сталася трагедія національного масштабу. По-перше, Ізраїль дуже маленька країна і в кожного ізраїльтянина загинув чи опинився у полоні хтось із знайомих. По-друге, різанина на Півдні країни нагадала ізраїльтянам про страшні події Голокосту під час Другої світової війни.

Студенти у Єрусалимі
Студенти у Єрусалимі

Сьогодні ізраїльське суспільство як ніколи консолідоване у прагненні повернути заручників додому та знищити ХАМАС. "Розібравшись із терористами з Гази, ми візьмемося за Хізбалу, - кажуть ізраїльтяни. Ми більше не готові жити поряд із терористами".

Немирне життя

Кафе по всій країні зачиняються набагато раніше, ніж це було зазвичай
Кафе по всій країні зачиняються набагато раніше, ніж це було зазвичай

Але війна все-таки позначилася на житті Ізраїлю. Різко піднялися ціни на продукти та товари першої необхідності, багато підприємств припинили роботу та звільнили своїх співробітників.

Кафе та ресторани навіть у Тель-Авіві закриваються близько 6 - 7 вечора, тоді як раніше працювали до пізньої ночі. Ця обставина мабуть пов'язана з тим, що після 17 години ХАМАС починав обстріл центру та півдня країни. Безліч ізраїльтян залишає країну в страху перед війною і їде за кордон.

Мітинги біля будівлі Кнесету в Єрусалимі
Мітинги біля будівлі Кнесету в Єрусалимі

Єрусалим, митинги біля Кнесету

У Єрусалимі неподалік будівлі Кнесету проходить акція на підтримку людей, які опинилися в заручниках ХАМАСА. Учасники акції кажуть, що пов'язують час до повернення викрадених додому.

Єрусалим, митинги біля Кнесету

На думку мітингувальників, у різанині, що трапилася 7 жовтня, винний уряд Біньяміна (Бібі) Нетаньяху, який дозволив Катару і міжнародній спільноті передавати фінансові кошти в Газу. А ХАМАС використав ці гроші не для будівництва інфраструктури чи соціальних потреб, а для створення тунелів та купівлі зброї.

Один з 1400: історія Якова Годо та його сина Тома

Яків Годо втратив свого сина в кібуці Кісуфім
Яків Годо втратив свого сина в кібуці Кісуфім

75-річний Яків Годо, виходець із Білорусії, втратив у кібуці Кісуфім свого 52-річного сина Тома. Коли 7 жовтня до кібуца зайшли терористи ХАМАС, Том з дружиною і трьома дітьми сховався в мамаді (так називається броньована кімната, яка є в багатьох ізраїльських будинках).

Там вони провели 25 годин, і весь цей час Том тримав двері, щоб хамасівці не увірвалися до притулку. Зрештою, вони вистрілили у двері мамада і Том загинув. А його дружина з дітьми встигли втекти через вікно в іншій кімнаті та врятувалися.

"Я вважаю Бібі та його коаліцію відповідальними за трагедію. Вони мають піти" - каже, Яків Годо. На мітинг він прийшов у футболці із портретом свого загиблого сина.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант каже, що військова операція Ізраїлю проти ХАМАСу продовжиться після короткого перемир'я, яке розпочнеться у п'ятницю, і що бойові дії, як очікується, триватимуть ще як мінімум два місяці.

"Це буде коротка пауза. Коли вона закінчиться, бойові дії продовжуватимуться з новою силою і створять тиск, який дозволить повернути більше заручників", - сказав Галант під час відвідин ізраїльських військ у четвер, 23 листопада.

Раніше депутат Кнесету Ізраїля Зеєв Елькін в ексклюзивному інтерв'ю Інформатор-Україна розповідав, як росія причетна до нападу ХАМАС на Ізраїль та до яких наслідків призведе загравання кремля з терористами з Близького Сходу. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube