Скільки ще протримається армія росії: прогнози експертів
Днями телеканал CNN з посиланням на представника оборонного відомства США повідомив, що з 24 лютого і по сьогодні Росія випустила по різних цілях в Україні не менше 950 ракет усіх видів і калібрів. Водночас Міністерство оборони України щодня звітує про досягнення українських військових та втрати ворога. Станом на ранок 17 березня супротивник втратив понад 14 тисяч осіб особового складу та майже 3,5 тисяч одиниць бойової техніки.
Інформатор розбирався, скільки ще протримається армія Росії і до чого готуватися українським військовим.
У воєнний час інформацію про пересування українських військових намагаються зберігати у найсуворішому секреті. Все для того, щоб ворог не міг використати оприлюднену інформацію проти Збройних Сил України. Однак, якщо проаналізувати відкриті джерела, то простежується досить цікава і дуже обнадійлива для українського населення картина.
Виходячи з даних, оприлюднених Генеральним штабом Збройних сил України, ворожі війська продовжували активний наступ до 6 березня. Наступ здійснювався у Сіверському (Київ), Слобожанському (Новомосковськ), Таврійському (Запоріжжя, Маріуполь, Миколаїв) та Волинському напрямках.
З 6 березня українські військові за деякими стратегічними напрямками зупинили наступ супротивника та перейшли в оборону населених пунктів. Разом з тим де-не-де супротивник продовжив наступ, проте темп просування російських військ значно знизився.
Вже 14 березня українські військові вдарили по тиловій інфраструктурі ворога. Йдеться про знищення польових баз і складу для того, щоб порушити систему логістичного забезпечення ворога на тимчасово окупованих територіях. Таким чином, російські окупанти частково втратили можливість поповнювати свої запаси.
Через 2 дні (16 березня) Збройні сили України змогли завдати нищівних ударів по угрупованнях ворога на тимчасово зайнятих окупантами територіях України. Більше того, на деяких напрямках українські військові почали переходити у контрнаступ.
За словами військового експерта Сергія Грабовського, незважаючи на те, що ворог деморалізований і розгублений, українським військовим втрачати пильність точно не варто.
«Потенціал того бойового угруповання, яке зайшло на територію України, значно знизився. Але ж ми знаємо, що вони у відчайдушних спробах переламати ситуацію, підтягують ще резерви, тому сподіватися, що далі буде легше, у жодному разі не можна. Ми не маємо права розслаблятися, навпаки ми маємо зосередитись і відчайдушно оборонятися та вимотувати противника на підході до Києва та інших населених пунктів, де ми можемо це зробити, щоб його наступальний запал зник. Тут у нас блискуча перемога, коли нам вдалося відбити супротивника від Вознесенська і вони відкотилися аж до Миколаєва. Більше того, у бік Миколаєва вони навіть не намагаються просунутися», – каже Грабовський.
Також, за словами військового експерта, не варто забувати, що бойові резерви нашої країни ще не вичерпані, крім того, західні партнери в особі США буквально сьогодні, 17 березня, обнадіяли ЗСУ ще більше, пообіцявши доставити в Україну кілька тисяч переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin.
Про те, що росія фізично та економічно більше не може навіть намагатися влаштовувати гонку озброєнь з Україною, говорить ще один військовий експерт Олег Жданов. Так, на балансі у агресора числяться тисячі одиниць бойової техніки, але як боротися з британськими «дротиками» (Javelin - у перекладі) зразка XXI століття, коли їдеш у розкраденому танку не найкращого зразка середини XX століття. Це як зустріч минулого та майбутнього на полі бою.
«Росія має 13 тисяч танків, але частина з них Т-55, Т-62 - це танки, яким по 60-70 років. Головне, у чому програла росія, вони не розрахували свої сили і втратили час. Вони не мають груп оперативного реагування, вони не мають особового складу. Навіть якщо вони встигнуть завести ці танки, завантажити на платформи і доставити їх з Уралу, то танк все одно залишиться купою металу, доки у нього не з'явиться екіпаж. А екіпажу немає, а оголосити загальну мобілізацію путін сьогодні не може фізично, бо, за законом радянського суспільства, це буде визнанням поразки перед українською армією. А визнання буде просто вибухом у російському суспільстві», – пояснює логіку Жданов.
А от із людським ресурсом у «великій» росії справді величезні проблеми, адже пояснювати кожному зустрічному-поперечному через усі доступні канали пропаганди, що в Україні «все йде за планом», стає дедалі складніше. Нехай навіть «втрат немає», нехай навіть українське населення зустрічає російських убивць «із хлібом-сіллю», чому у «великій і могутній» справи йдуть дедалі гірше з кожним днем. Та ще й похоронки приходять, як майже 80 років тому. І хто кому тоді влаштував горезвісне «можемо повторити»?
«Ми розуміємо, що за кількістю військової техніки та озброєння в Росії ще дуже багато ресурсів. Але якщо подивитися на цю кількість техніки, потрібно розуміти, що не вся ця техніка може бути забезпечена екіпажами, водіями. І те, що у нас заявлено – спалено понад 400 танків, треба розуміти, що знищено понад 400 танкових екіпажів. І це майже половина з того, що росія направила до України, включаючи іншу військову техніку – броньовані автомобілі, системи залпового вогню тощо», – каже Сергій Грабовський.
І це головне питання Росії на сьогодні – що робити з людським ресурсом. Наприклад, у Краснодарському краї вирішили провести приховану мобілізацію, але хоч би як був зомбований російський народ, якщо є можливість законно уникнути смерті на чужій землі, вони користуються цією можливістю.
«А момент втрачено. Похоронні листи вже надходять на адреси і люди починають розуміти, що в Україні щось не те відбувається. Оскільки вони шукають якихось найманців, це просто смішно. Ну, замість 16 тисяч приїхало 400 сирійських найманців. Різниця відчутна – 16 тисяч та 400», - каже Олег Жданов.
А всі заяви про те, що в Росії з 1 квітня стартує призов - лише для власного заспокоєння путіна, запевняють військові експерти. Для того, щоб терміновиків кудись відправити, їх треба щонайменше навчити, а на це знадобиться час.
Звичайно ж, прогнозувати закінчення війни неможливо, але певні періоди та активності військові експерти намагаються аналізувати, враховуючи оприлюднені дані американської розвідки та інформацію Генерального штабу ЗСУ України.
«Дуже складно прогнозувати. Якщо мається на увазі, протриматися на тому ж рівні активності бойових дій, коли вони щодня втрачають хай навіть по батальйону, можна взяти кількість їх тактичних батальйонних груп і порахувати, коли вони втратить боєздатність. Йдеться про 10-15 днів, якщо резерви не підходитимуть», - каже військовий експерт Сергій Грабовський.
А ось із резервами у Росії справжній колапс. Запаси зброї та боєприпасів не нескінченні, а на виготовлення нових в умовах тотального бойкоту може піти значно більше часу, ніж у середньому йшло до 24 лютого.
Завжди є небезпека допомоги ззовні, за інформацією низки іноземних ЗМІ Росії може допомогти Китай, але військовий експерт Олег Жданов цю інформацію вважає закидом. Не більше. А у самої росії ракет практично не залишилося, не дарма в Україну залітають такі, що не вибухають.
«Пекін не може постачати росії ракети, тому що Пекін просто не має ракет. Росія має Точку-У, яка була зняла з виробництва. І по суті Росія зараз підтягнула сюди все, що є на складах. І кажуть, що трапляються випадки, коли ракета не вибухнула. Насправді ракета не вибухнула, тому що вона не бойова, а називається у ракетників практична, тобто вона летить, відповідає всім параметрам бойової ракети, але в ній немає бойового заряду. Їх використовують для проведення розрахунків, не задля бою. Росія ними лякає. Китай ніколи не буде вплутуватися в жодну конфронтацію, він може там тихо збоку когось підтримати, когось не підтримати. Зачекає, поки хтось переможе, а потім домовлятиметься», - каже Жданов.
У питанні прогнозів Олег Жданов налаштований досить оптимістично, каже, за 10 днів українці побачать, як Збройні сили України масштабно йдуть у контрнаступ. Так, мова не про закінчення бойових дій, аж ніяк, але розклад для супротивника сильно зміниться і далеко не на його користь.
Також Інформатор писав про 5 ознак дуже швидкої перемоги України
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.