Скільки ракет збили над Україною та чого добиваються росіяни масовими атаками

Читать на русском

росія 11 жовтня продовжила атакувати Україну

Читать на русском
Скільки ракет збили над Україною та чого добиваються росіяни масовими атаками

росія 11 жовтня продовжила атакувати Україну

Під час другої хвилі атаки 11 жовтня знищили ще 14 ворожих ракет. Окупанти для обстрілу використовують не лише їх, а ще й іранські дрони-камікадзе. Вони переслідують декілька цілей. 

Про це на брифінгу повідомив речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат. Загарбникам не вдасться вирахувати, де знаходяться наші ППО.

Під час першої хвилі атаки 10 жовтня окупанти випустили 84 ракети, більшість з них вдалося збити. Йдеться про 43 ракети різних типів, крилаті ракети і 26 дронів-камікадзе. 

"Ворог продовжив 11 жовтня атакувати Україну. Росіяни вдарили дронами-камікадзе, на Півдні країни (Одеська та Миколаївські області) знищили 8 БПЛА. Згодом почала працювати стратегічна авіація окупантів з Астрахані, Каспійського моря та інших регіонів країни-агресора. По Україні випустили крилаті ракети Х-101 або Х-555. Дальність цих ракет може досягати п'ять з половиною тисяч кілометрів. Це велика відстань, яка перекриває Україну і аж до кінця Європи фактично достатньо дальності", - пояснив Ігнат.

За його словами, ці ракети летять не так швидко, як інші. Тому повітряна тривога в Україні триває так довго. 

"В будь-який час ракети можуть змінити свій напрямок, полетіти не на Північні області, а на Південні. Бомбардувальники Ту-95 та Ту-160 спершу випустили чотири ракети, їх збили на Півдні країни. Повітряне командування "Центр" знищило дві крилаті ракети та два БПЛА", - наголосив Ігнат. 

Також за його словами, чотири крилаті ракети знищено на Сході країни. На Півдні збили вісім крилатих ракет.

"Якщо підсумувати, то завдяки силам ППО знищено 14 ворожих ракет", - сказав він, додавши, що їхня кількість збільшуватиметься. 

Яка мета масованих обстрілів 

За словами Ігната, росіянам не вдасться вирахувати, де знаходяться наші ППО. Адже вони постійно змінюють позиції та ведуть вогонь там, де противник не чекає. Речник Повітряних сил ЗСУ наголосив, що є три причини масованих атак по Україні.

"Помста за Кримській міст, другою метою може бути залякування населення, по-третє, ці удари готувалися заздалегідь. Про це говорили російські пропагандисти. Вони прямим текстом казали, що Україну потрібно занурити у війну, позбавити нас засобів для життя — енергетика, газ, вода, тепло. Об'єкти критичної інфраструктури є у них в списку, вони знають, куди битимуть", - пояснив Ігнат.

Посилення нашої ППО 

Речник Повітряних сил висловив сподівання, що Німеччина збільшить виробництво комплексів Iris-T. Також він має надію на довгостроковий контракт з Україною на їх постачання. 

"На жаль, Iris-T ще не виробили у достатній кількості. Йдеться про самі системи та зенітні ракети до цих комплексів", - говорить Ігнат. 

Він також повідомив, що стосовно іншого комплексу NASAMS, який використовує американські ракети, то згадані ракети вже закладені в пакет допомоги Україні.

 

Що відомо про ракетну атаку по Україні 

11 жовтня росіяни вдарили ракетами С-300 по Запоріжжю. Є руйнування та постраждалі серед місцевого населення. Пошкоджено школу та амбулаторію та інші об'єкти. Також вони атакували дронами-камікадзе Ладижинську ТЕС на Вінниччині. Задля безпеки на об’єкті знаходиться критично необхідний персонал. Коли дозволятиме безпекова ситуація, енергетики проведуть оцінку пошкоджень та розпочнуть відновлення пошкодженого обладнання. По яких регіонах росіяни випустили ракети — читайте тут

Нагадаємо, окупанти прикривають свої провали на Харківському та Херсонському напрямках ракетними ударами. Крім того, в Україні фіксують перебої з водою та світлом.

Також Інформатор писав, що українців просять вимкнути світло та не користуватись електрообладнанням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.