Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Система адміністративно-територіального устрою України закріплена в основному законі – Конституції й площа країни становить 603 700 км кв.
Україна - це найбільша країна серед держав, які розташовані у Європі. За Конституцією, територія України складається з 24 областей, Автономної Республіки Крим та двох міст зі спеціальним статусом – Києва та Севастополя.
Не дивлячись на останні події України - тимчасову окупацію Донбасу, частини Запорізької та Херсонської областей та кримського півострова росією, всі ці території є частиною України.
Адміністративно-територіальний устрій України, окрім Криму та Севастополя, складається з таких областей:
Нагадаємо, що у ніч проти 27 лютого 2014 року російські спецпризначенці захопили Верховну Раду Криму і Раду Міністрів Криму. Анексія півострова розпочалася із захоплення адміністративних будівель, аеропортів в Сімферополі й Севастополі.
Трійка найбільших за територією регіонів України - це Одещина (33 310 м кв.), Дніпропетровщина (31 914 м кв.) та Чернігівщина (31 865 м кв.). А найменшими вважаються Тернопільська область (13 823 м кв.), Закарпатський регіон (12 777 м кв.) та Чернівецька область (8 097 м кв.).
Нагадаємо, що Одеська область була утворена 27 лютого 1932 року та її центром стала Одеса. У місті працюють 4 районні адміністрації: Київська, Хаджибейська, Приморська та Пересипська.
Найменший за площею регіон – Чернівецька область. Її було утворено у серпні 1940 року із центром у Чернівцях. В місті було 3 райони, але їх ліквідували у січні 2016 року. Неофіційно Чернівці поділяють на «Старе місто», «Нове місто»: «Південний житловий масив» та «Житловий масив Руська-Гравітон», «Садгору», «Рошу».
Найбільшими містами в Україні вважаються:
Столиця України - це найбільше місто у державі та одне з найстаріших міст Європи. Офіційно прийнятою датою заснування Києва вважається 482 рік. Місто розташоване у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині.
Найменшими є такі міста:
У липні 2020 року Верховна Рада прийняла постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з цим документом, наразі в Україні 136 районів, а 490 районів, які існували до цього парламент ліквідував.
В рамках цієї адміністративно-територіальної реформи замість понад 11 тисяч місцевих рад було сформовано 1 469 територіальних громад. Головна мета цих перетворень - передача повноважень і коштів від центральних органів влади до органів місцевого самоврядування.