У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Новими графіті художник привернув ще більше уваги до війни в Україні
14 листопада британський вуличний художник Бенксі підтвердив своє авторство семи муралів в Україні. Після цього суспільство турбує питання - кому тепер належать роботи відомого стріт-художника? Також цікаво дізнатися вартість цих графіті.
Розібратися в цих питаннях допомогло видання Форбс. В першу чергу Бенксі привернув нову хвилю уваги до війни в Україні. Завдяки його новим роботам пошукові запити Ukraine сягали пікових значень.
"Завдання Бенксі – показати світові, що війна триває, - впевнена культурна менеджерка Катерина Тейлор - Він не розвʼяже всі наші проблеми, але він ще один художник, який за своїм бажанням вирішив нам допомогти".
Високої цінності новим роботам стріт-артиста додають час та місто. Він і раніше працював з локаціями катастроф, але ніколи не займався цим безпосередньо серед руйнувань, де загинула безліч людей.
"Ціна за мурали Бенксі на Київщині буде дуже високою, - переконаний арт-дилер Ігор Абрамович. - Початкова сума – $1 млн. Якщо роботи продаватимуть на великому аукціоні в Лондоні чи Нью-Йорку, аби зібрати гроші на благодійність, вартість може сягнути $10 млн. Продавати варто не всі мурали. Оптимальний сценарій – залишити декілька робіт та зробити музей".
Якщо Бенксі не подарував і не продав свої роботи, вони належать йому. На його мурали поширюється авторське право протягом 70 років з моменту їх створення. Воно дозволяє художникам вимагати оплату за використання твору, вирішувати, як саме його використовувати, а також забороняти використання. Розпоряджатися роботами, зокрема продавати їх, за замовчуванням може лише автор.
"Бенксі – анонімний митець, його інтереси представляє компанія Pest Control Office, – розповідає юрист Juscutum Петро Білик. – Вона ж зареєструвала торговельні марки на низку його робіт".
З іншого боку мурали Бенксі вважаються вандалізмом, оскільки художник не питав у власників будівель дозволу щось на них написати. Тому його роботи можуть належати власникам нерухомості.
"Графіті належатимуть власникам будівель, а роботи, написані на Майдані, напевно – Києву, – додає Абрамович. – Це дуже серйозний подарунок. Ним важливо правильно скористатись".
Нагадаємо, що український фільм "Нестримний" отримав нагороду у Німеччині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.