Скільки коштує грам срібла в Україні?

☝ Дізнайтесь ціни на грам золота у 2021 - Скільки коштує грам золота 585 та інших проб у ломбарді у Києві та інших містах України? | Незалежний всеукраїнський портал новин Інформатор

Скільки коштує грам срібла в Україні?

Скільки коштує грам срібла? Це питання спадає на думку тим, кому терміново знадобилися отримати гроші чи навпаки, вкласти. Ціна срібла за грам залежить від того, чи йдеться про банківські злитки чи вироби з металу. Так чи інакше, якщо ви вирішили продати своє срібло, ціна за грам – питання дуже важливе. Адже нікому не хочеться здешевити! Отже, давайте розбиратися, якщо у вас є грам срібла, вартість його з чого складається і за якими критеріями визначається.

Скільки коштує грамів срібла: хто і як це визначає?

Мало хто купує 1 грам срібла, ціна на нього – скоріше ринковий показник. Срібло – це одночасно і сировина, яка застосовується у промисловості, електроніці, ювелірній справі та у виробництві посуду та витворів мистецтва, і водночас фінансовий інструмент, об'єкт для інвестицій, пов'язаний із системою обмінних курсів валют. Залежно від коливань попиту та пропозиції, ціна на срібло дуже сильно коливається. Так, 1997 року ціна 1 грама срібла становила 10 американських центів, а 2020 – 55 центів. За ці роки метал подорожчав у шістнадцять разів. Це стосується банківських злитків, ціна яких у роздріб дуже залежить від того, купуєте ви чи продаєте. Якщо говорити про ломбарди, то там розкид закупівельної вартості ще більш вражаючий.

Ціна за 1 г срібла 925 проби, які ще проби бувають і в чому відмінності?

Срібло належить до шляхетних металів і коштує досить дорого. При цьому цей метал занадто м'який. Тому робити прикраси чи посуд із чистого срібла нерозумно. Тому споконвіку для такого виробництва використовували сплави срібла з іншими, дешевшими, але твердішими металами. Проба показує, який відсоток дорогоцінного металу містить метал і визначає його ціну. Так, до складу стограмового злитка 925 проби входить 925 г срібла та 75 г іншого металу, як правило, міді. Срібло 925 проби найчастіше використовують для прикрас. Воно досить м'яке, щоб втілити будь-яку фантазію художника, але при цьому досить міцне, щоб витримувати носіння. Цікаво, такі вироби часто покривають позолотою. І вони виглядають як золоті. Щоб не помилитися, важливо знати, що золотих злитків 925 проби не буває. Якщо ви хочете продати коштовність зі сплаву 925 проби срібла, ціна за 1 грам у ломбарді України сьогодні становитиме від 9 до 15 гривень.

Скільки коштує грам срібла у ломбарді: чи вигідно здати виріб?

У випадку, якщо на речі вказано 925 пробу срібла, ціна її при здачі в ломбард залежатиме від цілого ряду факторів. Враховується не лише ціна по ринку, яку задають біржі та банки. Але також і якісні показники самої прикраси. Одна справа - зламані сережки або подряпане простеньке колечко, а інша - виріб відомого ювеліра, що добре зберігся. Його краса, історія, бренд робить свій внесок у справу оцінки виробу. Як не дивно, в оцінці враховується і особистість продавця. Купити срібло у крадія – це ризик для ломбарду. Адже такий виріб може вилучити поліція. Частково цей ризик покупець може перекласти на продавця. Тим, хто здає виріб зі зрозумілою історією, більше довіри, тому для такого продавця ціну можуть не “заламувати”.

Скільки коштує грам срібла у виробі?

Якщо ви здаєте брухт срібла, ціна визначається здебільшого його пробою. Визначатиме її спеціаліст-ювелір. Але певні прогнози можна зробити, просто глянувши на брухт і зрозумівши, чим він був далі. Зі сплавів 800 проби виготовляють переважно столові прилади. Цей метал міцний і жовтуватий, також може окислитися. Сплав 830 проби потрібний для недорогих ювелірних прикрас. На жаль, воно теж окислюється сильніше, ніж дорожчі метали. Зі срібла 875 проби роблять як столові прилади, так і ювелірні прикраси. Воно не має жовтуватого кольору, як дешевші метали, але теж схильне до окислення. Сплави 925 та 960 проби йдуть практично виключно ювелірам. Срібло 960 проби досить м'яке для втілення найхимерніших фантазій, але саме тому вироби з нього більш схильні до деформації. Щоб виріб був міцнішим, його часто покривають емаллю. Зі срібла 999 проби не виготовляють ні посуду, ні прикрас, воно занадто м'яке для цього. Його можна купити у вигляді банківських злитків чи сувенірних монет. Згадаємо також, що з цього срібла роблять деталі для різноманітних складних механізмів.

Брухт срібла 999 проби станом на середину грудня в українських ломбардах приймають за ціною 10-11 грн. за один грам; 925-9,5-10,5 грн/г; 875 - 8,5-9,5 грн/г; 600 чи 500 проби – 5-6 грн/г.

Купуємо у магазині

Купити срібний посуд або прикраси можна в ломбарді, на ринку з рук, але найбезпечніше це робити, звичайно ж, у магазині. А якщо у вас є брухт срібла, ви зможете обміняти його на новий виріб, продавши приблизно за тією ж ціною за грам, як і у випадку ломбарду. В цьому випадку ви не отримаєте живих грошей на руки. Можлива лише знижка відповідного розміру для придбання нової речі. Ціна срібла, брухт якого ви здасте в магазин, у разі покупки виробу з таким самим показником проби та ваги, може бути дуже привабливою. Хороші магазини змінюють брухт на виріб з націнкою за роботу лише у 10%.

Купуємо/продаємо срібло у банку

У банку ви можете купити злитки 999 проби як спосіб вкладення грошей або срібні монети, які з часом можуть стати дорожчими за ціну металу, якщо зацікавлять колекціонерів. Тому обговорювати номінальну ціну срібла в монетах безглуздо, вона залежить від величезної кількості факторів: нумізмати оцінюють вік, місце виготовлення монети, її рідкість та збереження.

Зі злитками все простіше. Ціна грама срібла в них залежить від біржових коливань і від того, купуєте ви чи продаєте. Купівля банківських металів може бути вигідною інвестицією, тільки якщо ви готові отримати прибуток не скоро. Тому що ціна купівлі та продажу в банках відрізняється дуже сильно. Вона залежить від розміру злитків і відрізняється у рази.

Номінал злитку, грам

Курс покупки, грн/1 г

Курс продажі, грн/1 г

10

14.40

54.15

20

13.90

38.25

50

13.75

29.95

100

14.65

26.05

250

14.70

25.10

500

15.30

24.10

1000

15.10

22.60

Врахуйте також, що купуючи срібло в злитках у банку, важливо зберегти в недоторканності його упаковку. Інакше здати його назад за ціною банку не вийде. І вам доведеться продавати злиток за ціною брухту.

Як відрізняються ціни на грам срібла у Дніпрі, Києві та інших містах України?

Щоб знайти відповідь на це питання, ми пішли гуглити за ключовими словами «срібло, брухт, ціна» і зібрали відповіді на питання, що робити, якщо у нас є срібло 925, ціна ломбарду яка в цьому випадку? Ми з'ясували: жодної різниці в ціні грама срібного брухту в різних населених пунктах немає. В Україні працює безліч мережевих ломбардів та ювелірних магазинів із філіями у різних регіонах країни. Їхні ціни постійно змінюються і залежать від безлічі критеріїв, крім безпосередньої вартості металу.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube