Кремль зняв моряків із єдиного російського авіаносця та відправив їх воювати: корабель більше не вийде у море

Моряки вже брали участь у боях на Харківщині

Кремль зняв моряків із єдиного російського авіаносця та відправив їх воювати: корабель більше не вийде у море
Один з моряків вже, ймовірно, зник під час боїв

Адмірал Кузнєцов, єдиний авіаносець ВМФ Росії, не виходив у море вже вісім років, і навряд це зробить у майбутньому. В останні місяці Кремль перепризначив моряків з цього старіючого корабля до армії та відправив їх на війну в Україну. Це свідчить про кадрову кризу у російських військах.

Також цей факт підкреслює занепад російського флоту. Більшість кораблів є залишками Холодної війни. Про це у неділю, 23 вересня, писав Forbes.

Аналітик з відкритих джерел Мокласен першим повідомив про перепризначення частини з приблизно 1,500 моряків "Кузнєцова". За результатами досліджень російських соцмереж, він дійшов висновку, що ці моряки сформували так званий механізований батальйон "фрегат" у складі 1-ї гвардійської танкової армії.

Батальйон воював під Харковом, а потім був переміщений на Покровський напрямок на сході. Мокласен припустив, що щонайменше один колишній член екіпажу авіаносця, Олег Сосєдов, зник безвісти під час російського нападу в Харкові 23 липня.

Як пише Forbes, не дивно, що росіяни залучають людей з "Кузнєцова". Кремль вживає екстремальних заходів, щоб мобілізувати 30 тисяч нових солдатів щомісяця для заміни загиблих, поранених і полонених в Україні.

Альтернативою, наприклад, зняттю екіпажу корабля, може бути загальна мобілізація, що була б політично ризикованою для режиму президента Росії Володимира Путіна. Крім того, старий "Кузнєцов" не готовий повертатися в море. Цей 39-річний авіаносець мав покинути порт Мурманська навесні, вперше за вісім років. Проте, корабель досі стоїть біля причалу в Мурманську.

З моменту свого спуску на воду у 1985 році та введення до складу радянського флоту через шість років, "Кузнєцов" здійснив лише сім патрулювань. Під час останньої місії біля берегів Сирії у 2016 році авіакрило втратило два зі своїх 24 літаків через аварії впродовж трьох тижнів.

Ці аварії стали початком серії нещасть. У жовтні 2018 року "Кузнєцов" отримав серйозні пошкодження, коли затонув док ПД-50 під час ремонту авіаносця. Потім, у грудні 2019 року, на самому "Кузнєцові" спалахнула пожежа.

Керівництво флоту розглядало можливість списання пошкодженого корабля. Проте Кремль вирішив відремонтувати та модернізувати "Кузнєцова". На той час планувалося, що він повернеться в море у 2022 році. Але ще одна пожежа сталася у грудні 2022 року. Майже через два роки корабель досі залишається у порту.

Будь-який інший флот міг би просто списати згорілий корабель і побудувати новий авіаносець для заміни. Проте російська промисловість, ймовірно, не здатна побудувати прямий замінник "Кузнєцова" чи будь-якого іншого великого військового корабля. Саме тому більшість великих суден російського флоту є радянськими, з десятиліттями зносу.

"Головна проблема - це двигуни», - каже Павло Лузін, військовий експерт з Пермського університету в Росії.

Більшість великих суднових двигунів для радянського флоту будували українські заводи. Звісно, Україна більше не експортує ці двигуни до Росії, а росіяни намагаються налагодити власне виробництво подібного обладнання.

Таким чином, "Кузнєцов" занепадає, поступово втрачає екіпаж і, з кожним днем, все більше перетворюється на постійного жителя берегової лінії Мурманська. А його моряки воюють і, ймовірно, гинуть в Україні, зазначило видання.

Що відомо про "Адмірала Кузнєцова"

"Адмірал Кузнєцов" – єдиний корабель Військово-морського флоту РФ, флагман ВМФ та Північного флоту. Корабель запускали на воду у 2018 році. Тоді просто під час цього сталася аварія. Згодом, у 2019 році, авіаносець загорівся під час ремонтних робіт. Пожежі там ставалися неодноразово. Завершити ремонт РФ планувала у 2024 році. Екіпаж судна мав складати 2000 осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube