Скасування електронних декларацій в Україні: двох суддів КСУ виправдали

Читать на русском

Рішення суду є остаточним, оскільки агентство не має права на апеляцію в подібних справах

Читать на русском

Рішення суду є остаточним, оскільки агентство не має права на апеляцію в подібних справах

Голосіївський районний суд Києва виправдав суддів Конституційного суду Ірину Завгородню і Ігоря Сліденка. Їх підозрювали у конфлікті інтересів під час прийняття рішення про скасування електронних декларацій.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК,- передає Інформатор .

"Голосіївський районний суд Києва виніс рішення щодо суддів Конституційного Суду України (КСУ) Ігоря Сліденка та Ірини Завгородньої. Слухання відбулися за протоколами, складеними Головою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександром Новіковим. Суд виправдав Ігоря Сліденка та Ірину Звгородню в цих справах", - заявили в НАЗК.

Нацагентство зазначає, що, на думку судді у справі, залучення суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів неможливе через те, що на розгляд Великої палати КСУ було подано заяву про самовідвід від них самих, а також від представника президента України в КСУ.

"У рішенні суддя також зазначила, що не бачить можливим залучення суддів КСУ до адміністративної відповідальності, оскільки КСУ є колегіальним органом, всі рішення якого приймаються більшістю голосів. Суддя не встановила наявності причинно-наслідкового зв'язку між голосуванням і прийняттям рішення", - відзначили в НАЗК .

У той же час в агентстві підкреслюють, що ч. 1 ст. 60 Закону України «Про Конституційний Суд України» прямо забороняє суддям КСУ брати участь в ухваленні рішень, за якими у них є конфлікт інтересів.

"Тобто навіть наявність такої заяви не може бути підставою для участі в прийнятті рішення. Судді взагалі не заявляли про самовідвід після того, як їм стало відомо про конфлікт інтересів, як цього прямо вимагає від них закон. Таке розуміння законодавства судами унеможливлює залучення будь-якого судді КСУ до адміністративної відповідальності", - пояснюють в НАЗК.

Відзначимо, що через рішення Конституційного суду НАЗК позбавили можливості проводити повні перевірки декларацій, отримувати заяви фізичних і юридичних осіб про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», проводити перевірку можливих фактів порушення вимог цього закону, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи щодо запобігання корупції в державних установах.

Нагадаємо, НАЗК склало протоколи проти трьох суддів Конституційного суду.Крім того, Венеціанська комісія запропонувала повернути кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях,і визнала рішення КСУ неправомірним.

Також Інформатор писав, які судді голосували за скандальне рішення КСУ і що про них відомо.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.