Скандальний пам'ятник більшовицькому ватажку Щорсу перенесуть з Києва до музею в Сумській області

Читать на русском

У 2018 скульптуру захищав мер столиці

Читать на русском
Скандальний пам'ятник більшовицькому ватажку Щорсу перенесуть з Києва до музею в Сумській області

У 2018 скульптуру захищав мер столиці

Скульптуру на перехресті вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка вимагали демонтувати з часів Революції Гідності. Кілька разів націоналісти погрожували зруйнувати пам’ятник більшовицькому ватажку. Але постамент обгороджували жовто-блакитними банерами та банерами волонтерських організацій.

Інститут національної пам’яті в коментарі для Хмарочоса заначив, що скульптуру Щорса перенесуть у музей «Парк радянського періоду» на Сумщині, повідомляє Інформатор

Це рішення ще у 2017 році підтримали депутати Київської міської ради, але процедуру затягують. 

«Ми розібралися з процедурою переміщення пам’ятки та провели необхідні консультації з Міністерством культури та інформаційної політики України. Далі усе залежить від політичної кон’юнктури та здатності причетних інституцій (Міністерство і КМДА) дійти згоди в цьому питанні», – пояснює Вікторія Скуба, представниця відділу комунікації УІНП.

Щорс Мико́ла Олекса́ндрович — один з військових ватажків більшовиків під час Більшовицько-української війни. У 1930-тих рр. образ Щорса почала активно використовувати радянська пропаганда. Щорс активно воював проти армії УНР та повстанців. Спочатку офіційно вважалося, що він помер від кулі петлюрівського кулеметника у серпні 1919 року. Але згодом документально підтвердилася версія, що Миколу Щорса вбили за наказом Реввоєнради 12-ої армії за звинуваченням в «українському націоналізмі». 

Скандальний пам'ятник більшовицькому ватажку Щорсу перенесуть з Києва до музею в Сумській області 1

Демонтаж пам’ятника з центральних вулиць столиці має стати частиною політики декомунізації. Тому місцеві активісти не забувають про це. На постаменті пам’ятника постійно залишають графіті зі словами “Кат!”, “Геть!” та ін. Після погроз націоналістичних організацій зруйнувати кінну статую Щорса у 2016 році, її оточили жовто-блакитним банером. У 2019 році банер замінили великими плакатами благодійного фонду «Повернись живим», а потім зовсім прибрали. 

Нагадуємо, у Києві на оглядових майданчиках з’являться біноклі.

Крім того, Київ прибирає з доріг 76 маршруток на 11 маршрутах. Влада столиці розриває договори з перевізниками в односторонньому порядку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.