Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ

У чемпіонаті України з футболу зіграно матчі 2-го туру

УПЛ ЛНЗ Андрій Ярмоленко Динамо
ЛНЗ здобув першу перемогу в УПЛ, а Ярмоленко переписав історію

Чемпіонат України продовжується другим туром. За його підсумками глядачі могли побачити дуже красивих голів, неочікуваних результатів та продовження забивних серій. Інформатор розповідає детальніше про новий ігровий вікенд.

Верес 1:1 Шахтар

Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ 1

Коротко про гру. Верес, схоже, дуже намагався нав'язати боротьбу Шахтарю. Це перший матч, коли вони відібрали очки у чемпіона УПЛ. Рівняни і донеччани багато били, забили мало. По грі - все. Основні події відбувалися за межами поля, бо матч згадують виключно через дії суддів. Перше - незрозумілий гол імені “свистка”. В УАФ так і не змогли визначитися: кажуть, що гол зарахований вірно, але й перебити було б не зайвим. Потім - вилучення під знаком питання.

Не було Трубіна - той нібито покараний за думки про майбутній клуб. Натомість, повернувся Чигринський. Словом, усі ми слідкували не за атакувальним футболом у виконанні обох команд, а за тим, що було за стадіоном.

Верес колекціонує незвичайне “досягнення”: вже четвертий офіційний матч поспіль у грі за його участю є щонайменше одне вилучення. А Шахтар, своєю чергою, оминав скандалів та готувався до Тоттенхема, аби Пятов у останньому матчі кар'єри відстояв на нуль символічні 18 хвилин.

Оболонь 2:4 Динамо

У другому турі ми мали нагоду подивитися друге дербі Київщини: тепер Оболонь приймала київське Динамо. Після першого матчу здавалося, що пивовари відсижуватимуться на своїй половині в автобусі. Майже так і було, через що підопічні Луческу могли весь матч відпрацьовувати володіння у чужому штрафному майданчику. Цифра два у цьому матчі переслідувала біло-синіх. Два пенальті, два Ярмоленка, дві помилки Бущана, два пропущених голи. До речі, про Андрія: у цій грі він був відчутним лідером і сам міг реалізовувати безліч моментів. Але, матч закінчився тільки 2:4. А у динамівців, схоже, нове хобі на цей сезон: вигравати, вколотивши 4 м'ячі у ворота суперника.

Минай 0:3 ЛНЗ

Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ 2

Черкащани у першому матчі виглядали ну зовсім погано - Чорноморець легко розвозив їх. У цьому ж матчі ЛНЗ навпаки - вийшов зарядженим на перші залікові бали. Та варто відзначити, що і Минай теж хотів здобути результат. Обидві команди перші 30 хвилин бігали із зони в зону, навіть намагалися бити. Намагалися, бо нічого з цього не вийшло. При таких швидкостях та намаганнях загострювати - лише 5 ударів і тільки один по воротах. Виправляти цю статистику взялися гості: наприкінці тайму Бойко забив претендента на гол туру. З-за меж карного, чітко в кут. Подивіться у відео. У другому таймі черкаська команда тільки потроїла свою перевагу. А от Минай має тільки один гол і 7 пропущених. Треба відпрацьовувати захист.

Олександрія 1:0 Металліст 1925

Олександрія в цьому сезоні обрала тактику методичного вигризання. Хоча над спокоєм ще треба попрацювати, бо в першому таймі до голу була пожежа на пожежі. Захист збивався на одному фланзі і будь-який гравець Металіста 1925 міг вибігти на вільний простір. Гол Шулянського допоміг захопити ініціативу та втримати її до кінця гри. У другому таймі олександрійці просто затисли харків'ян на їх половині - і аби не воротар Мозіль, то ми побачили б 0:10. А так - матч завершився 1:0. Олександрія взяла дуже комфортний темп і набирає очок там, де їх 100% треба брати. Перевіримо вдачу команди в наступному турі - буде гра проти Шахтаря.

Дніпро-1 2:1 Полісся

Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ 3

Афішею гри став перехід Довбика. Буквально за кілька годин до матчу ми дізналися, що Артем проданий у Жирону. Та вийти на поле було кому: Дніпро-1 грав перший матч нового сезону. Серед цікавого у першому таймі - пряма червона Кушніренка вже на 20-й хвилині. Після видалення гра пішла за вказівкою дніпрян. Особливо другий тайм - вони припаркувалися на половині Полісся. Навалу вдалося конвертувати у гол - Пихальонок потужно вдарив з межі карного майданчика. Це - наш особистий претендент на гол туру.

Під кінець матчу Дніпро-1 повністю віддав ініціативу, мабуть, відпочивав перед Славією. Це призвело до хаосу у захисті, і, зрештою, голу з пенальті від Янакова. Але, Бабенко сказав фінальне слово: розрядив гармату метрів з 30-ти. 2:1 - Дніпро-1 вкотре витягає матч на останніх секундах. А Полісся демонструє жагу до єврокубкових амбіцій.

Зоря 1:3 Кривбас

Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ 4

Криворіжці, після незаслуженої поразки у першому турі, вирішили агресивно діяти високим пресингом. Не змінилася ця стратегія навіть після пропущеного голу з пенальті. Зоря цей тиск стримати довго не змогла - і привезла собі пенальті. У другому таймі атаки Кривбасу тривали. Відзначимо Гулько: півзахисник Зорі продовжив поповнювати перелік гравців на червони і зробив це у гарний спосіб. Вийшов на 59-й, жовта через 8 хвилин, ще через 5 - друга. Вже наприкінці тайму - ще один пенальті. Хомченовський не реалізував, але вже за 5 хвилин віддав на Дебелка, який довершив знищення луганчан. У підопічних Лалатовича залишилося не так багато часу, аби виправити помилки в зонах та в гарному настрої увірватися в єврокубки.

Колос 2:0 Чорноморець

Ковалівці у матчі-відритті втратив очки проти Оболоні, а одесити легко переграли ЛНЗ. На цю гру вони виходили точно за перемогою. Попри мотивацію, гра не була надто інтенсивною. Обидві команди зрідка обмінювалися моментами, але ті були гострі, щастило що воротарі витягали. Більше вдачі було у голкіпера Колоса Фесюна - він витягав ну дуже складні моменти. Прорвати оборону гостей вдалося на 75-й хвилині - і господарі змогли відзначитися двічі. Гра так і завершилася 2:0 - Чорноморець не зміг реалізувати жодну зі своїх нагод. Втім добряче назбирав каток - перед наступним матчем їх має пів складу, особливо захист. І, якщо така агресивна гра буде і проти Оболоні, то одеситам доведеться шукати резерви.

Рух 4:1 Ворскла

Скандал Шахтаря, перша перемога ЛНЗ та розривний Рух. Огляд 2-го туру УПЛ 5

Неочікувано, але Рух, який минулого сезону ледь врятувався із зони вильоту, продовжує розбирати на кісточки учасників єврокубків. У першому турі львів'яни на останніх хвилинах ефектно вирвали перемогу в Зорі. Тепер же - розгромили вдома Ворсклу. І це при тому, що полтавчани забили першими і статистика першого тайму повністю на їх боці: удари, володіння, небезпечні атаки.

Втім, Рух вже під перерву з пенальті зміг зрівняти. А після їх було вже не зупинити. На полі, яке через зливу радше нагадувало басейн із травою, Климчук спочатку оформив дубль. Потім Квасниця класно відкрився під вихід один на один і розібрався із Ісенко. А довершив знищення гостей автогол Павлюка. Це стало родзинкою непорозуміння команди у другому таймі. Схоже, втрачена перевага у єврокубках і досі лишається болючим ударом для Ворскли, що відновитися морально їм так і не вдалося. Перший матч в УПЛ вони програли розгромно. Чи Рух встановив тенденцію на впевнену гру проти фаворитів - перевіримо через тиждень. У наступному турі - Полісся на виїзді.

2-й тур УПЛ: гарячі деталі

Після поразки від Динамо керівництво Оболоні виступило із різкою критикою арбітрів. Своє невдоволення висловили головний тренер команди Валерій Іващенко та президент клубу Олександр Слободян.

Також за підсумками матчу Верес - Шахтар виник скандал через гол Миколи Матвієнка