Скандал із закупівлями Міноборони. Підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень, затримали

Читать на русском

Підприємці думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти складно

Читать на русском
Скандал із закупівлями Міноборони. Підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень, затримали
Під час обшуків у них знайшли чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад мільйон гривень готівкою

Підприємці думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти складно

В Україні затримали підприємців, які продавали ЗСУ яйця по 17 гривень. Вигадували махінатори й інші схеми – до документів вносили неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад. Потім "віртуальні" продукти "списували" – начебто їх спожили військові. 

Вони думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти досить важко. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань України. 

Так, ДБР затримало групу з 5 людей, до складу якої входили представники підприємств-постачальників та військові, які відповідають за забезпечення однієї з частин ЗСУ. Також затримали військового який вів "чорну бухгалтерію". Сума встановлених збитків державі на цей час сягає понад 4,6 мільйона гривень. "Зекономлені" кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою. Під час обшуків у них знайшли чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 мільйона гривень готівкою.

Затриманим готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

 

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

 

Джерело: ДБР
Джерело: ДБР

Що було раніше 

1 лютого працівники ДБР повідомили про підозру нещодавно звільненому заступнику Міністра оборони України, який відповідав за тилове забезпечення. Він лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівель бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних сил України низької якості на загальну суму понад 1 мільярда гривень. Всі договори укладалися за повною передплатою. Посадовець не тільки знав про факти постачання неякісної продукції, а й здійснював тиск на підлеглих для прийняття неякісної продукції на військові склади та організацію повторних проведень лабораторних випробувань бронепластин, які не витримали первинних випробувань. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив створити оновлену систему закупівель для армії. Для цього з'явиться робоча група для реалізації цього завдання. За його словами, це буде "оновлена система, яка забезпечить дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями".

Раніше ми писали, що заступник Резнікова подав у відставку. Крім того, Резніков прокоментував скандал з завищеними цінами на продукти для військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.