Скандал із забороною госпіталізації без згоди військомату на Прикарпатті: чиновники спростували заяву

Читать на русском

Рада оборони не ухвалювала подібних рішень

Читать на русском
Заборона госпіталізації на Прикарпатті
Скандал із забороною госпіталізації. Фото: zt-rada.gov.ua

Рада оборони не ухвалювала подібних рішень

В Івано-Франківській області немає заборони на госпіталізацію військовозобов'язаних чоловіків без дозволу від територіального центру комплектування. Однак Рада оборони дійсно розглядала це питання.

Про це повідомив заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин, передає видання “Галка”. Відповідна ініціатива надійшла від самого військкомату. 

“Рада оборони не приймала рішення про заборону на госпіталізацію. Було лише доручено опрацювати та підготувати своє рішення департаменту охорони здоровʼя про заборону або ні. Наразі ніяких заборон на госпіталізацію немає”, – зазначив чиновник.

Він додав, що пункт, в якому містилася така інформація, не був конкретизований, тому і з’явилося непорозуміння з боку громадян. Усі госпіталізації на Прикарпаття проводять без обмежень.

Водночас Ільчишин заявив, що військовозобов’язані отримують повістки, після чого згадують про всі минулі хвороби і “знаходять лазівки”. Саме тому їм вдається уникнути мобілізації і не йти на фронт.

“Жодних відмов від госпіталізацій на Прикарпатті немає, департамент охорони здоровʼя не приймав таке рішення. Ми напрацьовуємо це питання з медзакладами, юристами, щоб прийняти рішення, яке не порушуватиме конституційних прав і водночас допоможе ТЦК. Коли воно буде прийняте, то доведемо до відома громадськості”, – підсумував  в.о. начальника Департаменту охорони здоров'я ОВА Володимир Дзьомбак.

Що передувало

Напередодні стало відомо, що в Івано-Франківській області не будуть проводити планову госпіталізацію чоловіків віком від 18 до 59 років без дозволу військкоматів.

Повідомляється, що місцевим чиновникам необхідно забезпечити, щоб усіх військовозобов'язаних мешканців регіону направили до територіальних центрів комплектації та соцпідтримки. При цьому медустанови зобов'яжуть повідомляти територіальні центри комплектації про позапланову госпіталізацію військовозобов'язаних.

Хто не підлягає призову у 2023 році

Частина українців звільнені від призову у 2023 році. Це, зокрема, громадяни, які працюють на критично важливих для держави підприємствах, особи, які звільнені за віком та станом здоров'я. Перелік тих, хто не підлягає мобілізації, такий:

  • Громадяни, які працюють у державних органах, критично важливих підприємствах та організаціях.
  • Громадяни, які не придатні до військової служби з медичних чи вікових причин.
  • Громадяни, які постійно опікуються особами, що потребують догляду.
  • Батьки, які виховують трьох або більше неповнолітніх дітей.
  • Батьки-одинаки та самотні матері, які виховують щонайменше одну неповнолітню дитину.
  • Чоловіки та жінки, які є опікунами або прийомними батьками хоча б однієї неповнолітньої дитини.

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про категорії чоловіків, яким дозволений виїзд з України з 1 червня 2023 року. Також ми писали, кого цього літа призиватимуть першочергово.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.