Безпеку енергопостачання у Європу глава МЗС Угорщини поставив в один ряд з зазіханням на суверенітет
Глава угорського МЗС Петер Сійярто прокоментував відбиття РФ нібито повітряного удару України на інфраструктуру газопроводу "Турецький потік" у Краснодарському краї Росії. Угорський міністр підіграв російській пропаганді, заявивши про те, що ціллю цієї "атаки" був зрив постачань газу до країн ЄС. Сійярто порівняв атаку на газопровід з посяганням на суверенітет країн ЄС, які його використовують.
Відповідну заяву глава угорського МЗС Петер Сійярто розмістив у Facebook. Угорський міністр висловив сподівання, що безпека та працездатність цього транспортного маршруту будуть дотримуватимуться усіма.
За його словами, газопровід "Турецький потік" необхідний для постачання природного газу до Угорщини та Центральної Європи.
"Безпека енергопостачання — це питання суверенітету, тому будь-які дії, що загрожують безпеці наших постачань енергоносіїв, повинні розглядатися як зазіхання на суверенітет", — йдеться у повідомленні Сійярто у Facebook.
Раніше в Міністерстві оборони РФ заявляли, що українські військові 11 січня нібито спробували атакувати компресорну станцію "Російська" в Краснодарському краї, яка забезпечує подачу газу трубопроводом "Турецький потік".
У повідомленні йшлося, що для атаки ЗСУ використовували 9 БПЛА літакового типу, всі безпілотники були збиті. Як вказували в російському оборонному відомстві, метою удару було нібито "припинення постачання газу до європейських країн". Україна не коментувала офіційно такі повідомлення російського оборонного відомства.
Раніше Сійярто звинуватив Україну в загостренні економічних проблем Європи через припинення транзиту російського газу, що призвело до зростання цін на природний газ на європейському ринку на 20%. Як відомо, Україна відмовилася продовжувати угоду з Росією про транзит російського природного газу через свою територію, яка закінчилася 1 січня, мотивуючи це відмовою фінансувати війну Росії. Хоча ЄС працював над зменшенням залежності від російського викопного палива, такі країни, як Угорщина та Словаччина, залишаються залежними від російського газу.
Сійярто розкритикував дії України, заявивши, що вони поставили європейську економіку, особливо Центральну Європу, у скрутне становище. Він також заявив, що Угорщина диверсифікувала свої джерела енергії і не постраждає від зростання цін. Угорщина щорічно імпортує приблизно 4,5 млрд кубометрів російського газу за 15-річною угодою, підписаною в 2021 році.
Поряд зі Словаччиною та Австрією, Угорщина залишається залежною від російського газу, що купується через Газпромбанк, який перебуває під санкціями Заходу.
Угорщина, яка вважається найбільш дружнім до Москви членом ЄС, неодноразово блокувала санкції проти Росії та допомогу Україні. Сіярто продовжував відвідувати Росію протягом всієї війни, чим відрізняв Угорщину від інших країн ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.