Споживання електроенергії, порівняно з попереднім днем, знизилось
В Україні внаслідок бойових дій та з інших причин знеструмлені 536 населених пунктів. Графіки відключення світла не застосовуватимуться, але зберігається необхідність ощадливого споживання електроенергії увечері. Користування потужними електроприладами варто перенести на денні години – з 10:00 до 16:00. Про це повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії, порівняно з попереднім днем, знизилось. Сьогодні, 24 вересня, його рівень, станом на 09:30, був на 1,9% нижчим, ніж в той самий час у понеділок, 23 вересня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був таким же, як і минулого робочого дня, у п’ятницю 20 вересня.
"Наразі енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Будь ласка, ощадливо споживайте електроенергію увечері. Користування потужними електроприладами, за можливості, перенесіть на денні години – з 10:00 до 16:00. Увечері, з 16:00 до 22:00, не вмикайте, будь ласка, кілька потужних електроприладів одночасно", - закликають в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 17 429 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1532 МВт. Експорт не відбувається.
"Через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 536 населених пунктів. Внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Херсонській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі на Сумщині", - заявили в Укренерго.
Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев розповів "24 каналу", що варто звернути увагу на лише на населені пункти, які розташовані на відстані 10 кілометрів від фронту. Серйозні проблеми є і в таких великих містах як Харків, Суми, Запоріжжя, Херсон і Одеса.
У вищезгаданих містах є великі проблеми із забезпеченням безперебійного постачання електроенергії. Особливо мовиться про ті райони, які найбільше постраждали від ударів, наприклад, Салтівка у Харкові, Якщо казати про іншу територію України, то проблеми набагато менші. Втім певні ризики існують. Вони пов'язані з високою ймовірністю продовження ударів по енергетичній інфраструктурі. Ці ризики Уряд зараз намагається мінімізувати.
"Енергетики роблять свою справу: відновлюють все, що можна відновити, заміщують те, що можна замістити. Тому, на мій погляд, ситуація є достатньо сприятливою", – підкреслив Рябцев.
У нас є баланс між генерацією і споживанням електричної енергії. Його вдається зберігати вже місяць. Далі все залежатиме від того, якою буде погода та від інших стихійних явищ, зокрема дій Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.