Раніше перевізники обіцяли не вдаватися до таких заходів з огляду на війну
На україно-польському кордоні триває блокада перевізників з Польщі. Ситуація загострюється, а черги сягають подекуди 60 кілометрів. Попри обіцянки не блокувати товари для потреб ЗСУ, поляки не пропускають вантажівки з гуманітарною допомогою та автоцистерни з пальним. Ці вантажі призначені для армії України, але водії змушені стояти у довжелезних корках.
За словами заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача, випадки блокування "гуманітарки" та пального зафіксували ще ввечері неділі, 19 листопада. Блокада відбувається попри запевнення мітингувальників, що товари для потреб ЗСУ пропускатимуть поза чергою.
"Заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечних вантажів теж не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять в чергах", - повідомив Деркач.
Наступної середи акція протесту перевізників, яка вже два тижні триває на кордоні з Україною, має поширитися на прикордонний перехід у Медиці. Учасники блокади дедалі більше нервують, стверджуючи, що через занадто ліберальну політику щодо транспортних компаній з України їхній ринок починає різко скорочуватися.
Українські підприємці вийшли на польський транспортний ринок після того, як їм було дозволено здійснювати двосторонні та транзитні перевезення згідно з транспортною угодою з Європейським Союзом. Польські водії не приховують свого обурення: українці мають усі привілеї ЄС, але водночас жодних зобов’язань. Вони витіснили польські компанії з привабливих транспортних послуг. Перевізники вказують на нерівні умови експлуатації, зокрема на суттєво нижчу вартість найму.
Мітингувальники вимагають запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та товарів для української армії, призупинення дії ліцензій для компаній, які були створені після початку війни в Україні, та їх перевірка. Також є пропозиція ліквідувати електронну чергу з української сторони.
У понеділок, 20 листопада, мають відбутися онлайн-переговори з представниками Єврокомісії – повідомив журналісту RMF FM Кшиштофу Коту Рафал Меклер, один із організаторів протесту перевізників на прикордонних переходах. Разом зі словаками та представниками інших асоціацій перевізників з Угорщини, Чехії та Литви перевізники хочуть дозволити розблокувати кордон на кілька днів. Це добра воля перевізників, додає Меклер.
Наразі акції протесту тривають на переході в Гребенному та Дорогуську та Любліні і Корчовій на Підкарпатті. Акція протесту перевізників триває з 6 листопада.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Єврокомісія закликає учасників блокади знайти компроміс. Також зазначається, що протест польської сторони має серйозні економічні наслідки, а черги на кордонах постійно збільшуються.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.