“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Україні зараз значний дефіцит в генерації електроенергії
Ситуація із електроенергією у Києві продовжує бути складною. Сьогодні світло відключали в усіх сірих зонах графіка.
Про це повідомив генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко у своєму Facebook. Він пояснив, що ситуація продовжує бути складною, але ремонтні роботи тривають - всі сили енергетиків наразі направлені на відновлення.
«Сьогодні на Київ мали 974 МВт з необхідних 1600. Ішли на межі графіку, відключали в усіх сірих зонах. Ситуація продовжує бути складною і обмеження зараз – це єдина можливість не зробити все ще гірше», – написав Коваленко.
Також гендиректор Yasno пояснив, чому відбуваються аварійні відключення:
«Як ви вже знаєте, зараз значний дефіцит в генерації. Ось який вигляд мала структура генерації у країні на початку 2022 року:
- Атомні електростанції – 55%
- ТЕС та ТЕЦ – 29%
- Гідроелектростанції – 7%
- Відновлювальні джерела (сонячні, вітрові та інші електростанції) – 9%.
Атомні електростанції були основним джерелом, вони виробляли великі обсяги електроенергії, але є негнучкими і не можуть швидко реагувати на зміни у попиті. Зараз атомна генерація працює не в повну міру через те, що ЗАЕС не віддає електроенергію в мережу. І цей брак компенсувати неможливо», – сказав Коваленко.
Він додав, що зараз пошкоджені ТЕС, тому енергетики намагаються використовувати гідроелектростанції, які потребують часу на відновлення:
«Тобто коли кажемо, що ситуація вкрай нестандартна, так і є. Енергосистема по всій Україні єдина. Це означає, що якщо, припустімо, не працює декілька блоків електростанції на заході країни, то обмеження стосуватимуться однаково і Львівщини, і Одещини, і Черкащини. І світло-сірі зони графіку зараз найшвидше означають відключення.”
В суботу, 14 січня, країна-терорист здійснила чергову атаку на українські міста. Російські ракети цілили по житлових будинках, цивільній інфраструктурі та енергетичних об'єктах. Зокрема, ворог дві теплоелектростанції ДТЕК Енерго, які вже неодноразово зазнавали ворожих ударів.
"Ворог обстріляв дві ТЕС ДТЕК, одна з них припинила виробництво електроенергії. На щастя, ніхто не постраждав. Внаслідок обстрілів було пошкоджено обладнання ТЕС. Одразу після закінчення атаки енергетики почали оперативно ліквідовувати наслідки. Це вже 26-тий терористичний обстріл енергетичних об'єктів ДТЕК. Працюємо над якнайшвидшим відновленням роботи обладнання", — повідомили в компанії ДТЕК.
Раніше ми писали, куди звертатись, якщо зникло світло не за графіком. Також Інформатор повідомляв, що директор ДТЕК розповів, як довго триватимуть відключення світла в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.