Всі ці об’єкти були пов’язані з військовою логістикою
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські військові завдяки безпілотникам-камікадзе великої дальності поцілили у близько 200 об’єктів критичної інфраструктури та території РФ. Головком додав, що всі ці об’єкти були пов’язані з військовою логістикою окупантів. Зокрема вони включали заводи, паливні склади та склади боєприпасів.
Сирський в інтервʼю The Guardian нагадав, що морські безпілотники потопили близько третини Чорноморського флоту РФ. Також він додав, що Кремль був змушений "повністю вивести свої сили" з порту тимчасово окупованого Севастополя після низки українських атак.
"Це дійсно стало для них пасткою, а для деяких [кораблів] – могилою," – сказав головнокомандувач.
Сирський визнав, що Росія мала "чудову авіацію" та "дуже сильну" протиповітряну оборону. Через це Україна все частіше зверталася до безпілотних літальних апаратів, сказав головком. На його думку, сили оборони України використовували безпілотники "дуже ефективно". Також було створене нове командування безпілотних систем, перше свого роду.
"Ми боремося не кількістю, а якістю", - підкреслив він, він, додавши, що безпілотники відіграють "таку саму велику роль, як артилерія".
Раніше стало відомо про удар безпілотників по НПЗ в Туапсе. В атаці брали участь щонайменше вісім дронів, які вразили завод. Російська пропаганда заявляла про "уламки дронів", проте фактично підтвердила ураження інфраструктури НПЗ. Окрім того, очевидці зафіксували момент влучання на відео. Пізніше українські ЗМІ з посиланням на джерела в ГУР МО повідомили, що нафтопереробний завод в Туапсе Краснодарського краю РФ атакували в результаті операції українських розвідників в ніч на 22 липня.
Також до цього російське Міноборони вже скаржилося на нічні атаки. Там казали, що буцімто знищили 70 БПЛА над окупованим Кримом та акваторією Чорного Моря, 43 БПЛА над Краснодарським краєм та один БПЛА у Волгоградській області.
А 17 червня відбулася ще одна атака дронів. Під удар потрапили Липецька, Воронезька та Бєлгородська області. Цілями безпілотників були тракторний завод та Новолипецький металургійний комбінат.
Також у ніч на 15 червня Ростовську область РФ атакували БПЛА. Працювала ворожа ППО. У РФ повідомляли, що уламки безпілотників впали на територію промислового майданчика. При цьому, у соцмережах оприлюднили відео, на якому зафіксований проліт дрона у напрямку підприємства "Комбінат "Каменський". Це російське підприємство є одним із найпотужніших російських заводів. На ньому виробляють пальне для ракетних двигунів та балістики.
Генеральний штаб Збройних сил України у своєму щоденному зведенні щодо орієнтовних втрат російської армії у живій силі та техніці станом на середу, 24 липня, повідомляв про 28 знищених катерів або кораблів та про один підводний човен. Також багато кораблів РФ (не менш ніж 10) отримали серйозні пошкодження, судна окремих проєктів вже ніколи не вдасться відновити, повідомляв у червні Речник ВМС ВСУ Дмитро Плетенчук.
Він пояснив, що у різний час до категорії знищених відносили також катери, утім 15 великих кораблів є значними втратами в окупантів - починаючи з флагмана (крейсер "Москва") і закінчуючи чотирма великими десантними кораблями другого рангу. Це також патрульний корабель "Сергій Котов", "Івановець", ракетний корабель "Циркон", буксир "Василь Бех" та інші, а ще підводний човен "Ростов-на-Дону", додав Плетенчук.
Речник ВМС зазначив, що у відсотковому співвідношенні Чорноморський флот втратив третину своїх кораблів. Ті судна, що залишились, окупанти передислоковують і ховають. З Криму їх виводять переважно до Новоросійська (РФ) і навіть до Азовського моря.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.