Сімейне насильство: куди звернутися за допомогою і як допомогти, якщо ви стали свідком

Читать на русском

Про сімейне насильство не можна мовчати

Читать на русском

Про сімейне насильство не можна мовчати

25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього дня ми хочемо нагадати про проблему, яку все ще не прийнято виносити на загальний огляд. Про мільйони жінок, які щодня перебувають у небезпеці, живучи поруч з абьюзером. Навіть якщо вам здається, що вас ніколи це не торкнеться - прочитайте цей матеріал. Ваші участь і знання, що робити, можуть допомогти іншим людям.

Сімейне насильство - явище набагато більш масове, ніж ви можете собі уявити. За даними Фонду народонаселення ООН на 2019 рік, в Україні від фізичного насильства страждають 4 млн жінок, а від сексуального - 1,8 млн, - передає Інформатор.Чи реальні ці цифри? Складно сказати, адже багато жінок не звертаються до поліції та не розповідають про насильство навіть найближчим людям. Вони мовчки терплять знущання, побої, моральний тиск, намагаючись захистити себе і своїх дітей.

Ми не будемо довго розповідати про причини та види насильства. Ми лише нагадаємо, що сімейне насильство - це не тільки про фізичні каліцтва. Це про моральний тиск, маніпуляції, тотальний контроль, образи, шантаж, фінансові обмеження, знецінення, примушення до сексу, заборону або навпаки примусі до переривання вагітності і багато іншого.

Б'є - не означає любить. Подружнього обов'язку не існує. Що робити з вашим тілом - вирішувати тільки вам. Дружина не повинна підкорятися будь-якому бажанню чоловіка. Все, що приносить вам дискомфорт, знецінює вас як особистість, змушує вас почувати себе в небезпеці - є насильством.

Що робити, якщо ви чи ваша близька людина страждає від насильства в сім'ї

Якщо ви страждаєте від сімейного насильства, слід скласти особистий план безпеки. Це алгоритм дій, щоб захистити себе і своїх дітей, якщо у вашій родині є агресор. Основні кроки можна подивитися у відео нижче. Також алгоритм дій є на сайті «Розірві Коло» за посиланням .

На жаль, жертви сімейного насильства не завжди самі звертаються за допомогою. Хтось боїться помсти, хтось - залишитися без фінансової підтримки і місця проживання, хтось сподівається, що ситуація зміниться, а хтось просто не усвідомлює масштаб проблеми, поки не стане занадто пізно.

Якщо ви стали свідком або знаєте, що десь поруч з вами людина страждає від сімейного насильства - не мовчіть. Ваша участь може врятувати чиєсь життя!

За допомогою для себе або іншої людини можна звернутися:

  • Поліція - за номером 102.
  • Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству та торгівлі людьми - 0 (800) 500 335 або 116 123. Дзвінки безкоштовні.
  • У Київській та Миколаївській областях можна звернутися за допомогою до мобільних бригад допомоги. Контакти тут .
  • Центри надання безоплатної правової допомоги. Адреси та контакти у вашій області можна подивитися тут .
  • Місцеві департаменти захисту населення і соціальні служби у справах сім'ї, дітей та молоді.
  • Місцеві гарячі лінії і громадські організації допомоги.

Якщо ви стали свідком або знаєте, що поруч з вами хтось страждає від сімейного насильства, алгоритм дій для вас - тут .

Раніше ми розповідали, що в Україні стартували 16 днів проти сімейного насильства. Про те, як міжнародну акцію підтримують у Києві, читайте тут .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.