Напередодні сигнали масштабної повітряної тривоги лунали сім разів, а в деяких регіонах навіть 10-13
Сім сигналів повітряної тривоги в Україні, які напередодні звучали по всій країні, вмикали через зліт ворожого винищувача МіГ-31К. він є потенційним носії балістичних ракет "Кинжал", які можуть долетіти з території росії дуже швидко. Росіяни проводять тренування пілотів. Але є й інша мета цих нетривалих польотів - окупанти намагаються влаштувати українцям психологічний тиск.
Про це розповів Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ, в ефірі телемарафону.
"Польоти все ж таки, мабуть, пов'язані з тренуванням льотного складу з виходом в район пусків. Навчання пілотів - це безперервний процес, який триває завжди, а тим паче в умовах бойових дій. Плюс повітряні тривоги, які в Україні, постійно дратують людей, впливають на нашу економіку, психологічний стан. Ворог це прекрасно розуміє", - пояснив він.
Юрій Ігнат зауважив, що ці повітряні тривоги через зліт МіГ-31К не є нетривалими. Одна з них, наприклад, була лише сім хвилин. Натомість на початку повномасштабної війни такі повітряні тривоги тривали годину - півтори години. Причина полягає в тому, що росіяни почали економити авіаційн пальне.
"Півтори години - це відпрацювання пального, повністю заправлені баки. Потім злітав інший. Така практика вже була, просто літали довше. А зараз у них просто зліт і посадка", - сказав він.
Психологи кажуть, що люди вже зрозуміли: не кожна тривога передбачає вибух. І система "швидкого реагування" в мозку дає послаблення. Це пов'язують із пластичністю мозку та його реакцій. У нейронних зв’язках мозку відбувається перебудова, тому сигнал тривоги вже не викликає виділення "стресової" кількості адреналіну та норадреналіну. Згадаймо, як на початку війни багато з нас не могли зладнати з нервами, пили заспокійливе, відчуваючи тремтіння в руках і ногах. Як шалено калатало серце під час кожної тривоги. Натомість зараз гучне завивання сигналу повітряної тривоги дехто може й проспати - просто не почути його уві сні. Працює захисна реакція.
Мабуть, росіяни також на це розраховують. Важко уявити, щоб люди сім разів на день щоразу спускались в укриття та підіймались з нього. Особливо, якщо живеш на верхніх поверхах - це ще те "задоволення". Але ж на восьмий раз може і прилетіти...
Нагадаємо, після серії повітряних тривог через МіГ-31К рашисти влаштували атаку дронів. Під прицілом опинились Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Запорізька області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.