Сі Цзіньпін закликав Україну та Росію "переступити через власний інтерес", щоб почати діалог

На думку лідера Китаю, мирне врегулювання "української кризи" неможливе, якщо інтереси Росії не врахують і з нею не вестимуть перемовини

Сі Цзіньпін та Шольц
Піднебесна продовжує вдавати стороннього спостерігача

Очільники Китаю Сі Цзіньпін заявив, що його країна виступає за мирну конференцію, яка має напрацювати шлях для врегулювання російсько-української війни. Але в ній повинні взяти участь як Україна, так і Росія. Заява прозвучала на зустрічі в державній резиденції Дяоюйдао в Пекіні з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Очільник Німеччини закликав КНР припинити підтримувати росію та дотримуватися західних санкцій. На це Сі Цзіньпін відповів, що Китай за будь-які мирні перемовини, але для виходу «української кризи» потрібно об’єднати зусилля всіх сторін, передає його слова Центральне телебачення Китаю. Він додає, що врегулювання можливе, якщо учасники перемовин «переступлять через власний інтерес». Крім того, каже Сі, міжнародне співтовариство повинно припинити «підливати олію у вогонь», озброюючи сторони.

Глобальний саміт миру

Влітку, 15-16 червня у Швейцарії пройде Глобальний саміт миру. Україна та союзники сподіваються, що він дасть можливість заручитися підтримкою світової спільноти для тиску на Росію. Очікується присутність делегацій з 80 країн, ймовірно, у ньому візьме участь президент США Джо Байден. Але для того, щоб саміт був ефективним, має бути залучений Китай. Навіть, якщо він не доєднається до санкцій, дипломатична присутність Пекіну спонукатиме країни Глобального Півдня надіслати своїх представників. Однією з цілей візиту Олафа Шольца було залучитися підтримкою КНР для проведення Глобального саміту миру.

Російська дипломатія докладає максимуму зусиль, аби саботувати захід. Очільник МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що на ньому Захід має поставити перед Кремлем «колективний ультиматум» і сподівається, що країни Африки, Азії та Латинської Америки його не підтримають. На тлі підготовки до Глобального саміту миру Китай та Туреччина запропонували свої мирні ініціативи, які передбачають перемовини з Росією та заморожування конфлікту по лінії фронту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube