Сі Цзіньпін після візиту до Москви планує зателефонувати Зеленському

Читать на русском

Якщо ця розмова відбудеться, то це буде перший прямий контакт політиків із початку повномасштабного вторгнення рф

Читать на русском
Зеленський та  Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін може зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському

Якщо ця розмова відбудеться, то це буде перший прямий контакт політиків із початку повномасштабного вторгнення рф

Китайський лідер Сі Цзіньпін планує зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському після поїздки до Москви. Китайський лідер вже прилетів до рф. Це його перший державний візит до росії за останні чотири роки, який, схоже, є демонстрацією відданості китайського лідера президенту росії.

Про це пише Financial Times. "Путін… сподівається, що триденний візит Сі Цзіньпіна з понеділка (20 березня - ред.) надасть легітимності його вторгненню в Україну, і що Китай може пообіцяти матеріальну підтримку, щоб допомогти його військовим", - пише видання.

Водночас FT зазначає, що є ознаки того, що Сі Цзіньпін залишиться обережним у демонстрації дружби з путіним. Попри попередження США про те, що Китай розглядає можливість надсилати зброю росії, поки що немає достатньо доказів цього.

Financial Times з посиланням на джерело також пише, що після поїздки до Москви Сі Цзіньпін може зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському. Якщо така розмова відбудеться, це буде перший прямий контакт політиків із початку повномасштабного вторгнення рф та ознакою обмежень, які Китай бачить у своєму союзі з росією у той час, коли Пекін хоче заявити про себе як про потенційного миротворця.

"Я думаю, що він зробить дзвінок. Китай просто не може дозволити собі стати суперником і США, і Європи", - сказав виданню старший науковий співробітник з Китаю в Азіатсько-Тихоокеанській програмі в Chatham House Ю Цзе.

Найгірший варіант позиції Сі Цзиньпіна щодо війни в Україні

Китай буде діяти виключно у рамках своїх інтересів. Саме тому ця країна виступає за переговори, а також продовжує підтримувати звʼязок з країною-терористом, зокрема - проводити спільні військові навчання. Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що Китаю легше стати на бік росії, ніж втратити свій найбільший сировинний придаток.

За словами Жданова, Китаю плювати на росію і на Україну теж. Китаю потрібно припинення війни для того, щоб продовжити торгувати з Європою і використовувати російську сировину без санкцій, виробляти якісь товари та штовхати їх на європейському континенті. Тому Китай і займає таку позицію, що треба негайно сісти за стіл переговорів. На думку експерта, переговорний процес лише затягне конфлікт і ні до чого не призведе, однак Китай на тлі цього буде виглядати, як миротворець.

Нагадаємо, напередодні зустрічі Сі та путіна Білий дім звинуватив росію та Китай у підриві світового порядку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.