Швейцарія виграла групу А, Словаччина пробилася до плей-офф: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Турнір відбувається у фінських містах Тампере та Гельсінкі.

На чемпіонаті світу завершився груповий раунд. За результатами групового етапу визначились чвертьфінальні пари.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У вівторок, 24 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися заключні матчі групового етапу турніру. У групі А збірні Швейцарії та Німеччини вели боротьбу за перший рядок турнірної таблиці. Матч вийшов досить напруженим і не розчарував уболівальників. Швейцарія відкрила рахунок вже на другій хвилині зустрічі, проте потім двічі пропустила і пішла на перерву, поступаючись у рахунку. У другому періоді Сутер зрівняв рахунок, а Мальгін вивів Швейцарію вперед. Шайба Плахти дозволила Німеччині відігратися та перевести гру в овертайм. Зважився ж результат поєдинку у серії булітів. Швейцарці реалізували дві спроби, а гравці збірної Німеччини так жодного разу не переграли голкіпера суперника.

Збірна Словаччини могла розраховувати на вихід до чвертьфіналу лише у разі перемоги над Данією у основний час. Словаччина відкрила рахунок у середині першого періоду. Після виграного Криштофом вкидання у зоні збірної Данії, Татар кидком із середньої дистанції відправив шайбу під перекладину. За 23 секунди до перерви Татар оформив дубль, холоднокровно перегравши голкіпера збірної Данії. На другій хвилині другого періоду Регенда зробив рахунок 3:0, реалізувавши більшість. За десять хвилин Росандич відправив у ворота збірної Данії четверту шайбу. За півтори хвилини до перерви Слафковські вп'яте пробив голкіпера данців. На 48-й хвилині Бліхвельд закинув шайбу престижу, проте Немець відновив перевагу збірної Словаччини у п'ять шайб. А на останній хвилині матчу Регенда встановив остаточний рахунок.

Завершували груповий етап у групі А збірні Канади та Франції. На 13-й хвилині Козенс відкрив рахунок, а за п'ять хвилин Комтуа зміцнив перевагу збірної Канади. У другому періоді канадці закинули ще дві шайби у ворота збірної Франції, чим практично закрили питання переможця. У третій двадцятихвилинці Канада оформила впевнену перемогу, вийшла до чвертьфіналу та продовжує захист титулу чинного чемпіона світу.

У групі У свій матч провели збірні Швеції та Латвії. Шведи володіли перевагою та здобули перемогу, як кажуть, на класі. Єдину шайбу, яка принесла збірній Швеції перемогу, на 35 хвилині закинув Нюландер.

Поєдинок збірних США та Норвегії практично не мав турнірного значення. Збірна США за будь-якого результату матчу залишалася на четвертому місці, а Норвегія вже втратила шанси на вихід у чвертьфінал. У першому періоді збірна США забезпечила собі перевагу у дві шайби, відзначившись на 4-й та 8-й хвилинах. У другому періоді суперники обмінялися занедбаними шайбами, але в другій хвилині третього періоду норвежці скоротили відставання до мінімуму. Наприкінці поєдинку Норвегія зняла воротаря та отримала шайбу у порожні ворота.

Збірні Фінляндії та Чехії вели боротьбу за найкраще місце у турнірній таблиці. У разі перемоги фіни виходили на першу позицію у групі. Виграш збірної Чехії виводив команду на друге місце, а збірну Фінляндії опускав на третій рядок турнірної таблиці. Рахунок у матчі відкрила збірна Фінляндії. На 10-й хвилині Арміа підхопив шайбу, увірвався в зону суперника, обманним рухом прибрав захисника і, не наближаючись до голкіпера, вразив лівий верхній кут воріт збірної Чехії. На 17-й хвилині Маннінен подвоїв перевагу фінської збірної, реалізувавши чисельну перевагу. Після перерви чехи почали діяти набагато активніше та влаштували штурм воріт суперника. Фінляндія успішно відбилася і поступово витіснила Чехію зі своєї зони, своїми атаками несучи загрозу вже чеським воротам. В результаті на 36-й хвилині шайба втретє влетіла у сітку за спиною голкіпера збірної Чехії. Наприкінці третього періоду чехи пішли ва-банк і випустили шостого польового гравця, але так і не змінився.

• США – Норвегія 4:2 (2:0, 1:1, 1:1);
  • Фінляндія – Чехія 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).

Итоговая турнирная таблица

Підсумкова турнірна таблиця

26 травня відбудуться чвертьфінали. У матчах за вихід у півфінал зіграють: Швейцарія – США, Німеччина – Чехія, Канада – Швеція та Фінляндія – Словаччина. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг контрольного матчу збірної України з хорватською «Рієкою», про перемогу «Айнтрахту» у фіналі Ліги Європи та результати поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 23 травня.