Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Задля цього внесли зміни до закону про засоби воєнного призначення
Парламент Швейцарії офіційно дозволив проводити реекспорт зброї в Україну. Обидві палати парламенту країни підтримали рішення про зміни в законодавстві. Нове рішення дозволить в майбутньому постачати воєнні матеріали до України.
Про це повідомили в Euronews. Зазначається, що раніше цей закон повністю забороняв передачу озброєння чи боєприпасів зі Швейцарії третім країнам. Таким чином, країни, що купували воєнні засоби в Швейцарії, не могли відправляти їх Україні навіть за бажанням. Це зумовлено політикою невтручання у воєнні конфлікти.
12 травня від тривалої політики щодо відмови реекспорту швейцарської зброї до України вирішили відмовитися у парламентському комітеті з політики безпеки. Експортний контроль над озброєнням вирішили послабити. Зокрема, цього просили щонайменше Іспанія, Данія та Німеччина, і скоро вони зможуть відправити нам швейцарську зброю.
Загалом Швейцарія приняла два рішення в цьому питанні. Перше – скасовує обмеження на експорт військових засобів “в особливих випадках і в разі необхідності забезпечення національної безпеки”. Друге – дозволяє постачати зброю країнам, які “віддані нашим цінностям і мають схожий експортний контроль як у Швейцарії”.
Варто зазначити, що реекспорт до країн, що створюють ризики для цивільних чи порушують права людини, заборонено. Таким чином, росія ні від кого зброї за цими змінами отримати не може.
Цікаво, що тільки в квітні 2023 року країна відмовилася постачати Україні зброю. Тоді президент Швейцарії Ален Берсе заявив, що його країна на збирається порушувати закон про нейтральний статус. Це стосувалося і реекспорту швейцарської зброї до України. Фактично, можливість постачання озброєння він категорично заперечив, посилаючись на закони країни. Проте, зараз ці закони змінили, тож і проблем не має бути.
Подібна ситуація трапилася і восени 2022 року. Тоді Німеччина звернулася до країни з проханням дозволити реекспорт снарядів до танків Gepard. Проте, країна прямо відмовила в такій ініціативі. Тоді країна заявляла, що не збирається змінювати позицію щодо надання озброєння.
Нагадаємо, що Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.