Швейцарія по пенальті пройшла Францію - ще один фаворит залишає Євро-2020

Слідом за чемпіонами Європи додому відправилися і чемпіони світу.

Загубивши перевагу у два м'ячі, збірна Франції в серії пенальті програла Швейцарії. У чвертьфіналі швейцарці зіграють з іспанцями.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У понеділок, 28 червня, в матчі 1/8 фіналу Євро-2020 збірна Швейцарії зустрілася з чемпіоном світу збірної Франції. Поєдинок проходив на полі «Арена Націонале» в Бухаресті. Команди грали в таких складах:

Франція: Льоріс, Павар, Варан, Кімпембе, Ленгле, Рабьо, Погба, Канте, Грізманн, Бензема, Мбаппе.

Запасні: Манданда, Меньян, Лемар, Жиру, Толіссо, Зума, Сіссоко, Коман, Ернандес, Бен-Йеддер, Дюбуа, Тюрам.

Швейцарія:  Зоммер, Відмер, Елведі, Аканджі, Родрігес, Цубер, Фройлер, Джака, Шакірі, Сеферович, Емболо.

Запасні: Мвого, Кобель, Мбабу, Закарія, Варгас, Соу, Фасснахт, Беніто, Мехмеді, Гаврановіч, Фернандес, Шер.

Перший удар в матчі нанесли французи - Варан на другій хвилині головою пробив вище воріт. Збірна Франції продовжувала атакувати, але швейцарські захисники не дозволяли гравцям суперника наносити удари і навіть виходити на ударні позиції. А на 15-й хвилині одна з небагатьох атак збірної Швейцарії завершилася взяттям французьких воріт. Сеферович, вигравши верхове єдиноборство у Ленгле, ударом головою в нижній лівий кут замкнув флангову подачу Цубера.

На 22-й хвилині Рабьо уздовж лінії воріт подавав на Бензема, але Зоммер встиг кінчиками пальців змінити траєкторію польоту м'яча, і форвард збірної Франції залишився ні з чим. Під кінець 28-ї хвилини Рабьо потужно пробив поруч із правою штангою воріт швейцарської збірної. З моментами стало зовсім туго, і до кінця першого тайму рахунок не змінився.

На 50-й хвилині Емболо справа увійшов в штрафну і прострілив, але до партнера м'яч не дійшов. На 53-й хвилині арбітр після підказки VAR і перегляду повтору призначив пенальті у ворота збірної Франції за фол Павар проти Цубера. Родрігес з одинадцятиметрової позначки пробив в лівий кут, а Льоріс відбив удар і потім накрив м'яч.

Незабитий Родрігесом пенальті став переломним у матчі. На 57-й хвилині Мбаппе віддав в штрафну, а Бензема зрівняв рахунок. Через дві хвилини Мбаппе п'ятою віддав на Грізманна, Антуан спробував перекинути Зоммера, а Бензема на дальній штанзі, практично з лінії воріт, головою відправив м'яч у сітку.

На 68-й хвилині швейцарці ледь не привезли гол у свої ворота. Відмер головою скинув назад на голкіпера, а Зоммер уже сам йшов забирати м'яч. Гравцям пощастило, що ігровий снаряд пройшов повз ворота. Але третій м'яч все ж побував у воротах збірної Швейцарії. На 75-й хвилині Погба ударом з-за меж штрафного «зняв павутинку» з правої дев'ятки.

Але Швейцарія не склала зброю і на 81-й хвилині скоротила різницю в рахунку. Мбабу навісив з правого флангу, а Сеферович, випередивши Варана, з лінії воротарського головою відправив м'яч у сітку. На 85-й хвилині Гаврановіч забив в ворота Франції, але зробив це з офсайду.

Однак на 90-й хвилині Гаврановіч домігся свого. Джака віддав розрізну передачу, Гаврановіч на замаху прибрав захисника, і, не ставши входити в штрафну, точно пробив в лівий кут. На останніх секундах компенсованого часу Коман міг принести перемогу збірної Франції, але влучив у поперечину.

На 5-й хвилині додаткового часу Зоммер потягнув удар Павар з досить близької дистанції. Через три хвилини Коман зліва увійшов до штрафної і з гострого кута пробив у сітку із зовнішнього боку. На 109-й хвилині Коман зліва відкотив в центр, а Мбаппе з півкола штрафного пробив поруч зі штангою. Через хвилину Мбаппе з лівого кута воротарського пробив неточно. В кінці додаткового часу Зоммер в стрибку забрав м'яч, пущений Жиру в лівий кут.

Команди реалізували по чотири пенальті. А коли настала черга вирішальних ударів, Мехмеді свій удар реалізував, а удар Мбаппе парирував Зоммер. Швейцарія пройшла до чвертьфіналу, вибивши з турніру діючих чемпіонів світу.

• Франція - Швейцарія 3: 3 (Бензема, 57, 59, Погба, 75 - Сеферович, 15, 81, Гаврановіч, 90) (по пенальті 4: 5).

29 червня в 1/8 фіналу Євро-2020 пройдуть матчі Англія - Німеччина і Швеція -Україна. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати поєдинків стадії 1/8 фіналу Євро-2020, про вихід збірної України з пляжного футболу у фінальну частину чемпіонату світу, а також про перемогу Ломаченка в бою з Накатані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут