Шмигаль повідомив, скільки Уряд ще зможе стримувати зростання тарифів на електроенергію для населення

Тарифи на електроенергію для населення до кінця квітня 2024 року не будуть зростати

В Україні обіцяли не підвищувати тарифи на електроенергію
В Україні ціни за світло залишать на колишньому рівні

Тарифи на електроенергію для населення до кінця квітня 2024 року не підвищуватимуть, хоча обговорюється можливе здорожчення на близько 15%. При цьому впродовж наступних трьох місяців ціну для побутових споживачів залишили на рівні 2,64 грн за кВт/год.

Про це повідомив Кабмін. Як повідомив очільник Уряду Денис Шмигаль, добовий рівень споживання знижується, проблем в генерації немає.

"Завершується перший зимовий місяць, українська енергетика проходить його успішно. Вже кілька днів поспіль знижується добовий максимум споживання. Генерації достатньо для забезпечення світла і тепла в оселях українців та для роботи підприємств. Сьогодні продовжуємо дію постанови про покладання спеціальних обов'язків на електроенергію для населення до кінця квітня 2024 року. Як і обіцяли, для побутових споживачів ціна електрики й надалі становитиме 2,64 грн за кВт/год. Що дозволить не збільшувати навантаження на родинні бюджети під час опалювального сезону", - повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Кабмін також ухвалив рішення для залучення додаткових коштів на потреби енергетики. Зокрема, скоригував угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, що дасть змогу НЕК "Укренерго" отримати понад EUR3 млн для оплати рахунків підрядників за виконані роботи.

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів наприкінці травня ухвалив рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 червня до 2,64 грн/кВт/год. Згідно з рішенням державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тарифи на світло для підприємств збільшилися майже у два рази.

Як з'являється і зникає дефіцит електроенергії

Споживання електроенергії наприкінці листопада збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків. При цьому наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії. 23 листопада ситуація із електропостачанням залишалася складною: тривав ремонт на кількох блоках теплових електростанцій, в енергосистемі був дефіцит електроенергії, а споживання продовжувало зростати. 

Незважаючи на дефіцит через похолодання, відсутність вільних потужностей на електростанціях, ремонтні роботи на деяких блоках теплоелектростанцій та нездатність сонячних електростанцій працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні, в країні не вводили графіки відключень. Для збалансування енергосистеми та уникнення відключень застосовують аварійну допомогу зі Словаччини, Румунії та Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube