Шкільна реформа: у МОН розкрили нові подробиці роботи ліцеїв і навчання старшокласників

Читать на русском

Шкільна реформа: у МОН розкрили нові подробиці роботи ліцеїв і навчання старшокласників

Читать на русском

Шкільна реформа: у МОН розкрили нові подробиці роботи ліцеїв і навчання старшокласників

В Україні до 2027 року планують повністю реформувати шкільну освіту. Нещодавно в мережі спалахнув ажіотаж, з приводу того, що нібито учнів 9-х класів не будуть зараховувати до старшої школи в рамках шкільної реформи, але це виявилось брехнею.Міністр освіти Сергій Шкарлет розкрив нові деталі щодо навчання старшокласників в найближчому майбутньому.

Про це Шкарлет розповів в коментарі "Укрінформу",передає Інформатор .

Міністр запевнив, що всі бажаючі зможуть закінчити 10 і 11 клас, як це було завжди. При цьому до 2027 року Міносвіти планує завершити шкільну реформу. Відповідно до неї, будуть створені ліцеї, де будуть навчатися школярі 10, 11 і 12 класів.

"Реформа Нової української школи є тривалою і поетапної. Ряд трансформацій ми плануємо завершити до 2027 року, після чого старша школа (тобто 10, 11, 12 клас) стане профільною і трирічною. Така система почне діяти з 1 вересня 2027 року, як це прописано в законах "про освіту" та "про загальну середню освіту", - пояснив він.

Шкарлет додав, що рішення про створення мережі ліцеїв прийматимуть обласні або міські ради. За його словами, це торкнеться міст з населенням понад 50 тисяч осіб.

"Але це не означає, що профільні ліцеї будуть створюватися тільки в обласних центрах або великих містах. Насправді створення ліцею буде залежати від здатності такої обласної або міської ради, засновників таких ліцеїв створити відповідну матеріально-технічну базу. Адже ми говоримо про єдиний підхід до стандарту і якості навчання, який повинен відбуватися у всіх закладах старшої школи одночасно і на єдиному рівні ", - сказав Шкарлет.

Він також заявив, що розглядається питання щодо збереження нинішньої мережі навчальних закладів, що забезпечують здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях з 1 по 11 клас. Ці напрацювання поки тільки на етапі обговорення.

Раніше в МОН пояснювали, що створення ліцеїв необхідне для підняття конкурентоспроможності випускників.

"Це потрібно для того, щоб вступити до вищого навчального закладу і скласти ЗНО можна було завдяки підготовці в школі (ліцеї) без репетиторів. Друге завдання, яке ставить перед собою профільна школа - щоб випускники мали бажання бути присутніми на уроках в старших класах. 20 предметів , які зараз вивчають, планують скоротити до 12", - зазначила секретар комітету з питань освіти Наталя Піпа.

Крім того, раніше МОН було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.