Шкідливі міфи про варикоз - пояснює лікар-флеболог

Захворювання погіршує якість життя та загрожує серйозними ускладненнями

варикоз, флеболог

З варикозною хворобою стикається кожна 4-5 людина в Україні. При варикозі вени розширюються, потік крові в них порушується, а згодом розвивається венозна недостатність. Тобто вени вже не можуть виконувати свою функцію — повертати кров до серця. Захворювання не тільки погіршує якість життя і зовнішній вигляд, але й загрожує серйозними ускладненнями.

Навколо варикозної хвороби багато міфів. Чи варто в них вірити, пояснює лікар флеболог TOP Clinic DENIS Тетяна Козир.

Тетяна Козир
Тетяна Козир

Варикоз — суто косметичний дефект, з яким можна нічого не робити та спокійно жити все життя

Це не зовсім вірно. Варикозна хвороба має стадії перебігу: загалом за міжнародною класифікацією їх шість. І тільки першу стадію можливо віднести до косметичного порушення. Вже починаючи з другої стадії — це захворювання, яке може призвести до серйозних ускладнень, таких як тромбофлебіт, венозна недостатність, трофічні виразки на шкірі та навіть тромбоз легеневої артерії.

Крім того, варикоз може бути дуже болісним та погіршувати якість життя людини. Тому важливо звернутися до лікаря, щоб отримати професійну консультацію та лікування.

Шкідливі міфи про варикоз - пояснює лікар-флеболог 2

Варикоз — хронічне захворювання: скільки його не лікуй, він з’явиться знову

Так, це правда, що варикозна хвороба є хронічним захворюванням, яке може повертатися з часом. Але тромбоз варикозної вени є гострим перебігом захворювання й у такому випадку треба одразу звертатись до лікаря.

Крім того, правильне лікування та профілактичні заходи допомагають знизити ризик повторення хвороби та покращити якість вашого життя. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, вживати препарати, які покращують кровообіг та зменшують навантаження на вени (якщо це потрібно), а також не забувати про фізичну активність та вести здоровий спосіб життя.

Варикоз можна вилікувати таблетками, мазями, компресійною білизною, п’явками

Ні, це не так. Проте, варикозну хворобу можна стримувати різними методами, залежно від стадії хвороби. Профілактика може містити у собі фармакотерапію (таблетки, мазі) та компресійну терапію (компресійна білизна, бандажі).

Що стосується п’явок — ця процедура не є доказовим методом і я як лікар її не рекомендую.

Варикоз у вагітних — це нормально, бо з’являється майже у всіх

Варикоз у вагітних жінок є досить поширеною проблемою, але не можна сказати, що це норма, і що це стосується кожної вагітної жінки. Варикоз може бути результатом погіршення кровообігу через збільшення обсягу крові, у звʼязку з тим, що плід стискає магістральні судини, які розташовуються в малому тазі та заочеревинному просторі. Ще один важливий фактор — це підвищення рівня гормонів вагітності, що може призвести до розширення вен.

Вилікувати варикоз можна тільки за допомогою хірургічної операції з розрізами, після якої залишаться шрами та рубці

З кожним роком лікування варикозної хвороби стає все простішим, а естетичний ефект — покращується. Якщо лікувати варикоз традиційним методом, при якому вена видаляється, то уникнути розрізів та шрамів неможливо. Однак сьогодні ми застосовуємо найсучасніші методи лікування з використанням лазерних технологій, при яких нам не потрібен ані скальпель, ані шовний матеріал. Немає розрізів, а отже немає шрамів і рубців.

Шкідливі міфи про варикоз - пояснює лікар-флеболог 3

Після видалення варикозних вен зросте навантаження на здорові

Після видалення варикозних вен навантаження на здорові вени, навпаки, зменшиться. Варикозна хвороба призводить до порушення кровообігу та навантаження на глибоку венозну систему. Після лазерного лікування варикозної хвороби кровотік відновлюється та нормалізується, що допомагає зменшити навантаження на здорові вени.

Однак, перед операцією та після неї лікар повинен ретельно оцінити стан судин та надати рекомендації щодо подальшого лікування та профілактики варикозу. Зазвичай, після операції рекомендується носити компресійні панчохи або гольфи від 2 до 4 тижнів.

Після операції на варикозі доведеться лежати в стаціонарі, а потім довго відновлюватися та обмежувати фізичні навантаження

Якщо мова йде про лазерне лікування варикозної хвороби, то мінімальний час перебування у стаціонарі після операції — 2 години, більш тривало — за бажанням пацієнта. Якщо пацієнт бажає застосувати внутрішньовенний (загальний) вид анестезії, то в такому випадку необхідно буде знаходитися в клініці від 4 годин до доби.

Шкідливі міфи про варикоз - пояснює лікар-флеболог 4

Питання щодо тривалості реабілітації — дуже індивідуальне та залежить від ступеня важкості та перебігу захворювання, професійних особливостей та образу життя. Зазвичай ми пропонуємо пацієнтам взяти відпустку на тиждень для того, щоб більш комфортно пройти процес відновлення. Через місяць з пацієнта знімаються всі обмеження та людина повертається до свого звичного життя.

Флебологія в TOP Clinic DENIS — це лікування варикозу за один день, без болю, розрізів та швів. В клініці застосовуються малоінвазивні процедури (лазерна коагуляція, склеротерапія, мініфлебектомія), які завдають мінімум дискомфорту — достатньо місцевого знеболювання.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube