Йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років
Українська швейна компанія у 2022 році поставила військовим Збройних Сил України неякісну польові костюми та куртки. Тепер директору підприємства оголосили підозру.
Про це повідомляють пресслужба Нацполіції та пресслужба Київської міської прокуратури.
Зазначається, що у 2022 році між військовою частиною та швейною фабрикою-переможцем держзакупівель були укладені три договори на поставку форменого одягу для військових. Зокрема йшлося про вітровологозахисні та утеплені зимові куртки та літні польові костюми. Усі угоди були на суму 35 млн гривень.
“Скориставшись нагальною потребою у забезпеченні українських військовослужбовців одягом, компанія отримала спочатку передоплату у сумі понад 5 млн гривень, а згодом решту обумовлених договорами коштів. Однак поставлені нею товари виявилися неналежної якості. За висновками експертів поставлена військова форма не відповідає технічним умовам та не може використовуватися за призначенням. Сума завданих збитків становить понад 35 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.
Про підозру у заволодінні коштами директору компанії повідомили 10 серпня. Наразі вирішується питання стосовно обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Міноборони України у 2022 році закупило військовий одяг втричі дорожче від реальної вартості, при чому ціна збільшилася під час доставки екіпірування до України, повідомило видання "Дзеркало тижня".
Восени 2022 року Міноборони уклало контракт з турецькою фірмою Vector avia hava araçlari, яка належить українцю Роману Плетньову із Запоріжжя, на поставку зимового одягу. Компанія ввезла до України з Туреччини 233 тис. курток на 20 млн доларів і 202 тис. штанів на 13 млн доларів. 86 доларів за зимові куртки від турецької фірми - це прийнятна, ціна, пише видання. Інший постачальник з Болгарії віз для Міноборони з Китаю куртки по 95 доларів. Однак проблема полягає в тому, що насправді з Туреччини ввозилися не зимові куртки, а літні - вага однієї становить 1,1 кг, в той час як китайський аналог - 2 кг. Це дуже схоже на різницю між літнім жакетом і зимовою теплою курткою, йдеться у матеріалі.
Видання отримало документи на одну з партій від Vector avia, які свідчить, що дорогою 4900 курток загальною вартістю 142 тис. дол. перетворюються на 4900 курток за 421 тис. дол. При чому подорожчав військовий одяг саме на український митниці. Також дорогою між турецькою й українською митницями куртки магічно перетворилися з "камуфляжних" на "зимові повітрозахисні". На цьому перетворенні ціна зросла з 29 до 86 дол. за штуку. Маржа залишилася на турецькій фірмі Vector avia hava araçlari.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.