У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Швеція анонсувала навчання для українських пілотів у мережах нового пакета військової допомоги
Шведський уряд в межах нового пакета військової допомоги для України анонсував навчання українських льотчиків на вітчизняних винищувачах JAS-39 Gripen. Зазначається, що шведська армія вже отримала відповідне завдання щодо підготовки українських льотчиків та обслуговуючого персоналу.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі уряду Швеції. Зазначається, що ще під час засідання у форматі "Рамштайн" Швеція ухвалила рішення про виділення 230 мільйонів крон на військову допомогу. Відомо, що 140 мільйонів шведських крон підуть у британський міжнародної допомоги України для придбання зброї. При цьому в межах допомоги Швеція анонсувала навчання українських пілотів на літаках JAS-39 Gripen.
Відомо, що шведська армія вже отримала завдання підготувати українських пілотів, а також обслуговуючий персонал для експлуатації цього літака. Підкреслюється6 що ці винищувачі можуть допомогти зміцнити українську протиповітряну оборону.
Винищувач Gripen – це багатоцільовий військовий літак. Чимало аналітиків вважає, що він дуже підійде Україні. Усього існує близько 250 одиниць цього літака (це менше, аніж американських винищувачів F-16). Шведський Gripen здатен переносити ракети AIM-9 Sidewinder, AIM-120 AMRAAM та MICA. Також цей літак здатен використовувати ракети класу "повітря-земля" та авіабомби (Mk 82, Bk90, GBU-12 Paveway II).
Видання Bloomberg написало про те, що Україна може отримати від країн НАТО старі моделі винищувачів F-16. Проте їхнє обслуговування буде дуже дорогим. За оцінкою Міністерства оборони США, година польоту на такому літаку може обійтися в 32 тисячі доларів. Водночас колишня льотчиця Брінн Танненхілл вважає, що при правильному озброєнні ці літаки теж допоможуть Україні змінити ситуацію в повітрі.
"Це буде дорого, але якщо надати правильні системи озброєння, які підійдуть разом із літаком, то це забезпечить бойову цінність", – вважає експертка.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначав, що США можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків. Проте за умови, що ця техніка не використовуватиметься для ударів по території росії. Водночас Салліван зазначив, що раніше Україна такі вимоги щодо американського озброєння виконувала.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, чому навчання українських пілотів на F-16 – непростий процес.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.