Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
В Україні продовжує дорожчати пальне
Останні кілька тижнів цінники на пальне зростали майже щодня. Бензин та дизель зараз - до 60 гривень за літр. Що відбувається з цінами і чого чекати далі – розповіли експерти-економісти.
Останні кілька тижнів цінники на стелах зростали майже щодня щонайменше на 30 коп. за літр. Прогнози експертів не надто різняться і сходяться в тому, що все залежить від ситуації навколо нафтовидобувних регіонів. Треба бути готовим до різних сценаріїв.
Експерти паливного ринку та економісти називають дві причини літнього зростання цін на паливо в Україні. Перша — це повернення податків, друга —світові тенденції.
«У вересні ціна за барель нафти зросла вже до 97 доларів – це потужний стрибок. Майже 25%», - зауважив аналітик консалтингової компанії «Нафторинок» Олександр Сіренко.
Також експерти нагадують, що ціни на пальне швидко полізли вгору після знищення кількох нафтобаз. Тобто, Україна й раніше була залежною від світових цін на нафтопродукти, але до повномасштабного вторгнення у країні працювали два нафтопереробних заводи. Там переробляли не лише імпортну нафту, а й вітчизняну. Це давало можливість утримувати ціни від великих стрибків.
Після знищення заводів, паливо стали завозити напряму, а уряд вирішив прибрати акцизи та ПДВ з вартості пального. Це дало змогу втримати ціну на рівні сорока п’яти гривень за літр. У серпні 2023-го ці рішення скасували.
Експерти зауважують, що до початку бойових дій в Ізраїлі на світовому ринку нафтопродуктів намітилися тенденції до зниження цін на паливо: бензин, дизель та автомобільний газ. Але наразі ринки завмерли.
«У випадку, якщо ця війна швидко буде розв’язана і протягом тижня-двох буде поставлена крапку, ціни швидше за все продовжать свою тенденцію до зменшення», — каже керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів Ілля Несходовський.
Експерти зауважують, що ситуація залежатиме ще й від дій окупантів та від їхніх спроб улаштувати черговий блекаут. Минулого року, коли по всій країні зникало світло, а населення та промисловість починали користуватися генераторами – вартість пального зростала до 10%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.