Що робити, якщо у вас протипоказання для вакцинації від коронавірусу

Читать на русском

Це повинен вирішувати ваш сімейний лікар

Читать на русском
Що робити, якщо у вас протипоказання для вакцинації від коронавірусу

Це повинен вирішувати ваш сімейний лікар

В Україні існують медичні стани, при яких людина не повинна і не може отримати вакцинацію від коронавірусу. Це досить невеликий відсоток - це менше одного відсотка людей.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Інформатор

Що робити тим, у кого є медичний відведення і реальні протипоказання для вакцинації

"Таким людям видається медична довідка,встановленої форми, про наявність абсолютних медичних протипоказань. В українському законодавстві є тільки один термін - абсолютні медичні протипоказання.Це медичні стани, при яких людина не повинна і не може отримати вакцинацію. це досить невеликий відсоток - це менше одного відсотка людей", - уточнив Кузін.

За його словами, багато людей вважає, що в них є будь-які медичні протипоказання. Але під час консультації у свого лікаря їх переконують, що, той стан, який у них є, не є медичним протипоказанням до вакцинації від коронавірусу.

"Наприклад, якщо ми говоримо про серцево-судинних захворювання - це не протипоказання, це, навпаки, показання до проведення вакцинації. Тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно у більш важкій формі переносить коронавірус", - пояснив Кузін.

Він підкреслив, що кожен лікар повинен знати перелік абсолютних медичних протипоказань.

"Якщо лікар не може прийняти рішення щодо наявності або відсутності медичних протипоказань, або не може порадити певну стратегію з вакцинації - я б радив такого лікаря просто змінити і підписати декларацію з іншим", - уточнив Кузін.

Які можливості дає ця довідка про абсолютні медичні протипоказання в “жовтій” та “червоній” зонах

Роботодавець повинен запропонувати такій людині альтернативні варіанти роботи на період дії “жовтого” або “червоного” рівнів епіднебезпеки.

"Якщо спеціаліст державної структури, установи або підприємства не може фізично виходити на роботу при посиленні обмежень, йому можуть запропонувати виконання інших обов'язків. Звичайно, така людина може перейти на дистанційний режим роботи, виконувати якісь інші, допоміжні, підсобні функції. Альтернативою для неї також є проведення регулярного тестування і деякі роботодавці навіть таке впроваджують", - заявив Кузін. 

Нагадаємо, в Україні запровадили  нові карантинні норми.Крім того, в торгових центрах України встановлять спеціальні камери для контролю за дотриманням карантину .

Також Інформатор писав, в чому різниця між міжнародним посвідченням та COVID-сертифікатом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.